Piwo w pubie jedynie po podaniu nazwiska i adresu. Nowe wytyczne brytyjskiego rządu

TVN24 | Świat

Autor:
tmw/kab
Źródło:
PAP
Rząd brytyjski zapowiedział ponowne otwarcie m.in. pubówReuters
wideo 2/35
ReutersRząd brytyjski zapowiedział ponowne otwarcie m.in. pubów

Od 4 lipca na nowo otwarte zostaną angielskie puby. Jednak żeby móc zamówić piwo, konieczne będzie podanie nazwiska i danych kontaktowych. Właściciele lokali będą przechowywać dane klientów przez 21 dni. Takie wytyczne znalazły się w opublikowanych w środę regulacjach brytyjskiego rządu.

Wytyczne dotyczą całego sektora gastronomicznego, hotelarsko-turystycznego oraz niektórych usług. W ciągu najbliższych dni przedstawione zostaną bardziej dokładne zalecenia dla poszczególnych typów miejsc, które wyjaśnią, w jaki sposób mają być zbierane dane kontaktowe od klientów pubów.

Zbieranie i przechowywanie danych kontaktowych klientów ma na celu identyfikowanie i opanowywanie lokalnych ognisk epidemii. Oprócz pubów obowiązek ten dotyczyć będzie także restauracji, hoteli i wszystkich miejsc oferujących noclegi, a także fryzjerów. Wytyczne mówią też o wprowadzeniu rezerwacji tam, gdzie jest to możliwe, ograniczeniu liczby przyjmowanych jednocześnie klientów, wprowadzeniu tam, gdzie to możliwe, ruchu jednokierunkowego oraz oddzielnego wyjścia i wejścia, możliwości zamawiania przez aplikację, a nie przy barze.

W pubach i barach nie będą mogły się odbywać występy na żywo. Z kolei w świątyniach i innych miejscach kultu religijnego mogą się odbywać nabożeństwa z udziałem wiernych, ale bez śpiewów w ich trakcie.

Brytyjskie bary i puby zostaną otwarte ponownie 4 lipcaPAP/EPA/ANDY RAIN

Nowe wytyczne

Wytyczne dla salonów fryzjerskich przewidują, że fryzjerzy muszą mieć zasłonięte usta i nos, zaś pomiędzy poszczególnymi stanowiskami należy ustawić przegrody oddzielające klientów od siebie.

Wraz z zapowiedzią wznowienia działalności przez sektor gastronomiczno-hotelarski, zmieniono także wytyczne w kwestii dystansu miedzy ludźmi - zamiast dwóch metrów obowiązywać będzie dystans jednego metra, choć z zachowaniem środków szczególnej ostrożności.

Z tej ostatniej decyzji najbardziej zadowoleni są właściciele pubów, którzy od dawna przekonywali, że w przypadku utrzymania zasady dwóch metrów, dla większości z nich wznowienie działalności będzie nieopłacalne. Jak podało w środę brytyjskie stowarzyszenie browarów i pubów BBPA, teraz będzie w stanie wznowić działalność 75 proc. lokali w Anglii, czyli w sumie 28 tysięcy. W przypadku obowiązywania dwumetrowego dystansu byłaby to jedna trzecia (12,5 tys.).

Autor:tmw/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/ANDY RAIN

Tagi:
Raporty: