TVN24 | Świat

"Te liczby są przerażające". Najwyższy dobowy bilans zgonów w Wielkiej Brytanii

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Wielka Brytania odnotowała najwyższy dobowy wzrost liczby zgonów z powodu COVID-19. Wykryto też ponad 38 tysięcy zakażeń koronawirusem. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w wywiadzie dla Sky News powiedział, że "liczba nowych zakażeń w całym kraju mogła już osiągnąć szczyt i zaczęła się wypłaszczać, ale nie następuje to bardzo szybko".

1820 zgonów z powodu COVID-19 zarejestrowano w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii, co jest najwyższym bilansem od początku epidemii w tym kraju - podał w środę po południu brytyjski rząd. Wykryto też 38 905 nowych zakażeń koronawirusem. Dotychczas z powodu COVID-19 w Wielkiej Brytanii zmarło już 93 290 osób i pod względem liczby zgonów kraj ten zajmuje piąte miejsce na świecie - więcej ofiar śmiertelnych odnotowano tylko w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i Meksyku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

- Te liczby są przerażające. Prawdą jest natomiast, że liczba nowych zakażeń w całym kraju mogła już osiągnąć szczyt i zaczęła się wypłaszczać, ale nie następuje to bardzo szybko i jest oczywiste, że musimy utrzymać nad tym ścisłą kontrolę - powiedział brytyjski premier Boris Johnson w telewizji Sky News.

Według danych rządowych do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymało 4 609 740 osób. Jak pisze agencja Reutera, Wielka Brytania ma nadzieję zaszczepić do połowy lutego 15 mln osób z grupy wysokiego ryzyka.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: