"Książę Walii po konsultacji z lekarzem zakończył izolację". Księżna Kamila ciągle w odosobnieniu

TVN24 | Świat

Autor:
rzw
Źródło:
PAP
Książę Karol zakażony koronawirusemTVN24
wideo 2/36
TVN24Książę Karol zakażony koronawirusem

Książę Karol czuje się dobrze i zakończył izolację - oświadczył w poniedziałek jego rzecznik. U brytyjskiego następcy tronu w zeszłym tygodniu stwierdzono obecność koronawirusa.

"Clarence House potwierdził dziś, że książę Walii po konsultacji z lekarzem zakończył izolację" - powiedział rzecznik biura Karola w jego londyńskiej rezydencji. Dodał, że następca tronu wznowi spotkania, przestrzegając rządowych zaleceń dotyczących utrzymywania dystansu.

Rzecznik poinformował też, że żona księcia Karola, księżna Kamila, u której testy nie wykazały koronawirusa, pozostanie profilaktycznie w izolacji do końca tygodnia.

Izolacja księcia Karola

71-letni Karol spędził siedmiodniowy okres izolacji w wiejskim domu Birkhall, który jest częścią królewskiej posiadłości Balmoral w Szkocji. Następca tronu miał łagodne objawy choroby i cały czas wykonywał zdalnie swoje obowiązki.

Google Maps

Po informacji o wykryciu u niego koronawirusa Pałac Buckingham wyjaśnił, że królowa Elżbieta II po raz ostatni widziała się z najstarszym synem 12 marca, czyli przed prawdopodobną datą zakażenia się przez Karola, oraz zapewnił, że monarchini pozostaje w dobrym zdrowiu.

Autor:rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: