TVN24 | Świat

USA nie otworzą "w obecnym momencie" granic dla Europejczyków

TVN24 | Świat

Autor:
asty/dap
Źródło:
PAP

Administracja Joe Bidena "w obecnym momencie" utrzyma w mocy dotychczasowy zakaz podróżowania do USA dla obywateli między innymi państw Unii Europejskiej – potwierdziła rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Jako powód podała szerzenie się wariantu Delta koronawirusa.

- Bardziej zaraźliwy wariant Delta rozprzestrzenia się zarówno tu, jak i na całym świecie. Przez wariant Delta rośnie liczba nowych przypadków, zwłaszcza wśród osób niezaszczepionych, i wygląda na to, że będzie nadal rosła w ciągu najbliższych tygodni - powiedziała rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Potwierdziła w ten sposób wcześniejsze nieoficjalne informacje podane przez amerykańskie media.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Jeszcze nieco ponad tydzień temu, podczas wizyty kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Waszyngtonie, prezydent Joe Biden mówił, że jego administracja rozpatruje zniesienie ustanowionego w marcu 2020 roku zakazu podróży do USA z Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i większości państw świata.

USA nie otworzą granic dla Europejczyków

Administracja Joe Bidena "w obecnym momencie" utrzyma w mocy dotychczasowy zakaz podróżowania do USA dla obywateli między innymi państw Unii Europejskiej – powiedziała Jen Psaki.

Unia Europejska w czerwcu pozwoliła na podróż zaszczepionym Amerykanom. Niedługo potem przedstawiciele UE i USA, a także Meksyku, Kanady i Wielkiej Brytanii zaczęli rozmowy w ramach grupy roboczej, które miały doprowadzić do otwarcia amerykańskich granic. W obliczu kolejnej fali infekcji Waszyngton wstrzymał plany liberalizacji zasad podróżowania, mimo trwającego od tygodni lobbingu branży turystycznej i lotniczej.

Według danych Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) sytuacja epidemiczna pogarsza się w niemal wszystkich stanach USA. Obecnie w całym kraju notuje się średnio prawie 52 tys. nowych zakażeń dziennie, co oznacza niemal trzykrotny wzrost w ciągu ostatnich 14 dni.

Autor:asty/dap

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: