Trump zmienia zdanie. "Kwarantanna nie będzie konieczna"

TVN24 | Świat

Autor:
ads//now
Źródło:
PAP
Donald Trump rozważa objęcie kwarantanną kilku stanów TVN24
wideo 2/38
TVN24Donald Trump rozważa objęcie kwarantanną kilku stanów

Donald Trump oświadczył w sobotę, że zamknięcie Nowego Jorku z powodu pandemii nie jest wymagane. Wcześniej prezydent USA mówił, że rozważa objęcie kwarantanną stanów Nowy Jork i New Jersey oraz części Connecticut. W stanie Nowy Jork przesunięto termin prawyborów prezydenckich.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Nowy Jork stał się centrum walki z chorobą COVID-19 w Stanach Zjednoczonych. Liczba zakażonych w mieście przekroczyła w sobotę 29 tysięcy. W całym stanie Nowy Jork zachorowało już ponad 50 tysięcy ludzi, a 728 osób zmarło.

Prezydent USA: kwarantanna nie będzie konieczna

Donald Trump na Twitterze poinformował, że zwrócił się do federalnych urzędników służby zdrowia o wydanie "zaostrzonych dyrektyw dotyczących podróży". Zalecenia te mają być egzekwowane przez gubernatorów stanu Nowy Jork, New Jersey i Connecticut w porozumieniu z rządem federalnym.

"Kwarantanna nie będzie konieczna. Dziś wieczorem Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wydadzą instrukcje w tej sprawie" - napisał Trump na Twitterze.

Zmiana decyzji

Wcześniej w sobotę Trump mówił dziennikarzom w Białym Domu, że rozważa wprowadzenie kwarantanny dla stanów Nowy Jork i New Jersey oraz części Connecticut. - Nie musimy tego robić, ale jest szansa, że jeszcze dziś ogłosimy kwarantannę - krótkie dwa tygodnie dla Nowego Jorku, prawdopodobnie New Jersey i części Connecticut - wyjaśniał.

Trump podkreślił, że kwarantanna oznaczałaby ograniczenia w podróżach, to znaczy poddane jej osoby nie mogłyby podróżować do innych części USA. Ograniczenie nie dotyczyłoby handlu.

Łącznie w tych trzech amerykańskich stanach zmarło dotąd co najmniej 895 osób zakażonych koronawirusem.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo powiedział, że nic mu nie wiadomo o szczegółach ewentualnej kwarantanny. - Nie wiem nawet, co to znaczy. Nie wiem, jak to miałoby być egzekwowane prawnie, a z medycznego punktu widzenia, jaki byłby tego cel - stwierdził.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Prawybory prezydenckie w stanie Nowy Jork przełożone

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w stanie Nowy Jork przesunięto prawybory prezydenckie z 28 kwietnia na 23 czerwca.

- Zdrowie publiczne jest naszym priorytetem, przenosimy ten ważny proces demokratyczny na bardziej bezpieczny termin - wyjaśnił gubernator Cuomo.

Ponadto termin składania rozliczeń podatkowych odłożono do 15 czerwca.

Rekordowa liczba zakażeń w USATVN24

Autor:ads//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: