"Nie zaniedbujmy maseczek, dystansu i higieny". Turcja znosi część zakazów

TVN24 | Świat

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ogłosił w czwartek zniesienie części restrykcji związanych z pandemią COVID-19. Turcja przywraca ruch kolejowy między miastami, zezwala na otwarcie restauracji, kawiarni, parków i urządzeń sportowych.

Turcja zdecydowała o przywróceniu ruchu kolejowego między miastami, otwarciu restauracji, kawiarni i parków. Od 1 czerwca będą także otwarte plaże i muzea - poinformował turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan. - Zgodnie z nowymi zasadami nie zaniedbujmy maseczek, dystansu i higieny - powiedział Erdogan w wystąpieniu telewizyjnym po posiedzeniu rządu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Prezydent Turcji dodał, że pozostają w dalszym ciągu restrykcje w poruszaniu się osób powyżej 65. i poniżej 18. roku życia. Grupy te nadal obowiązuje też zakaz wychodzenia z domów poza wyznaczonymi godzinami w konkretne dni. We wtorek władze zniosły czterodniowy zakaz wychodzenia z domu dla wszystkich obywateli wprowadzony na czas święta Id al-Fitr kończącego ramadan.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Koronawirus zabił w Turcji prawie 4500 osób, a infekcję wykryto łącznie u ponad 160 tysięcy osób. W kraju oczekuje się, że gospodarka popadnie w recesję w związku z jej znacznym spowolnieniem w warunkach pandemii.

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: