Erdogan chciał zamknąć na weekend 15 miast. Ludzie się zdenerwowali i "zweryfikował decyzję"

TVN24 | Świat

Autor:
mart/adso
Źródło:
PAP, worldometers.info

Recep Tayyip Erdogan, prezydent Turcji, w piątek odwołał nakaz pozostawania w domach w weekend. Został on wydany dzień wcześniej w związku z pandemią COVID-19. Erdogan ostrzegł również, że w kraju rośnie liczba nowych przypadków zakażenia.

W czwartek resort spraw wewnętrznych Turcji wydał nakaz kwarantanny w domach, który miał obowiązywać w 15 miastach w nadchodzący weekend. W piątek w serii wpisów na Twitterze Erdogan tłumaczył, że rząd musi narzucać restrykcje dotyczące przemieszczania się w weekendy, ponieważ liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła ostatnio z około 700 do blisko 1000 dziennie.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

"Jednak reakcje naszych obywateli skłoniły nas do zweryfikowania decyzji" o obowiązku pozostania w domach - napisał Erdogan. Zaapelował do Turków o zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie higieny, by nie doszło do jeszcze większego przyspieszenia rozwoju epidemii.

Koronawirus w Turcji

Turcja zniosła już część restrykcji związanych z koronawirusem. Przywrócono ruch kolejowy między miastami, zezwolono na otwarcie restauracji, kawiarni, parków i urządzeń sportowych.

Od 1 czerwca otwarte są plaże i muzea, ale w dalszym ciągu obowiązują restrykcje w poruszaniu się osób powyżej 65. i poniżej 18. roku życia.

Do tej pory w Turcji wykryto ponad 167 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 4630 osób zakażonych, a 131 778 osób wyzdrowiało.

Autor:mart/adso

Źródło: PAP, worldometers.info

Tagi:
Raporty: