TVN24 | Świat

Następczyni tronu Szwecji, księżniczka Wiktoria ponownie zakażona koronawirusem

TVN24 | Świat

Autor:
akr//rzw
Źródło:
Reuters

Księżniczka Wiktoria jest zakażona koronawirusem - poinformował w komunikacie dwór w Sztokholmie. Dodano, że następczyni szwedzkiego tronu doświadcza łagodnych objawów COVID-19 i podkreślono, że jest w pełni zaszczepiona.

Jak podał w komunikacie dwór w Sztokholmie, 44-letnia Wiktoria izoluje się w domu ze swoją rodziną. "Księżniczka, która jest w pełni zaszczepiona, doświadcza objawów przeziębienia, ale poza tym czuje się dobrze" - podano. Jak dodano, "rozpoczęto śledzenie kontaktów".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Księżniczka już wcześniej przechodziła infekcję marcu ubiegłego roku. Wówczas chory był także jej mąż, książę Daniel.

Król i królowa Szwecji z COVID-19

Wiktoria nosi tytuł księżnej koronnej i jest pierwsza w kolejce do przejęcia szwedzkiego tronu po swoim ojcu, królu Karolu XVI Gustawie.

Karol XVI Gustaw, który zasiada na tronie od 1973 roku, kilkukrotnie apelował do szwedzkiego społeczeństwa o dalsze stosowania się do środków dystansowania społecznego, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Sam król i królowa Sylwia zostali zaszczepieni.

Na początku tego tygodnia poinformowano jednak, że król i królowa Szwecji są zakażeni koronawirusem. Zapewniono przy tym, że mają łagodne objawy i "czują się dobrze".

Koronawirus w Szwecji

W ponad 10-milionowej Szwecji potwierdzono do tej pory łącznie 1 416 650 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 15 331 osób chorych na COVID-19. Według oficjalnych danych, obecnie jest 190 548 aktywnych infekcji, z czego 108 osób znajduje się w ciężkim stanie.

Autor:akr//rzw

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty: