TVN24 | Świat

Zakażony gość klubu nocnego. Na kwarantannie blisko 300 osób

TVN24 | Świat

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP
Koronawirus w Szwajcarii
Reuters ArchiveKoronawirus w Szwajcarii

Około 300 osób objętych zostało w sobotę 10-dniową kwarantanną w związku ze zdiagnozowaniem koronawirusa u jednego z gości klubu nocnego z Zurychu. Wśród osób skierowanych na przymusową izolację są pracownicy i goście lokalu. 

Jak przekazał urząd nadzoru sanitarnego w Szwajcarii, zainfekowany mężczyzna odwiedził klub 21 czerwca, a cztery dni później otrzymał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. Od tego czasu zakażonych zostało pięciu innych gości klubu. Na kwarantannę skierowano blisko 300 osób, gości i pracowników lokalu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Szwajcarskie kluby nocne wznowiły działalność od początku czerwca, ale są zobligowane do rejestrowania wszystkich swoich gości. Władze sanitarne poinformowały, że jeśli dojdzie do kolejnych masowych zakażeń, to konieczne będzie rozpatrzenie możliwości ponownego zamknięcia klubów.

Koronawirus w Szwajcarii

Liczba dziennie notowanych przypadków COVID-19 w Szwajcarii wzrosła w tym tygodniu z 18 w poniedziałek do 69 w sobotę, co jest najwyższym wynikiem od 4 maja. Łącznie infekcję zdiagnozowano u 31 555 osób, z których 1682 zmarły.

Rząd Szwajcarii postanowił w środę przejąć koszty wszystkich przeprowadzanych testów na obecność koronawirusa. Wydał też zgodę na uruchomienie mobilnej aplikacji, ostrzegającej o znajdowaniu się blisko osoby zakażonej - głosi komunikat rządu, czyli Rady Federalnej.

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock

Tagi:
Raporty: