TVN24 | Świat

Wzrost zakażeń koronawirusem w Moskwie. Władze zarządziły dni wolne od pracy

TVN24 | Świat

Autor:
dg/kab
Źródło:
PAP, Reuters
TVN24 BiS, Kremlin.ruPutin otoczony strefą sanitarną nieprzenikalną dla koronawirusa

Mer Moskwy Siergiej Sobianin poinformował w sobotę, że dni od 15 do 19 czerwca będą w stolicy Rosji wolne od pracy. Powodem jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Ponadto zalecił moskiewskim pracodawcom przeniesienie co najmniej 30 procent pracowników na pracę zdalną.

Siergiej Sobianin ogłosił tę decyzję po tym, jak okazało się, że dobowy przyrost zakażeń w Moskwie wzrósł do poziomu z grudnia 2020 roku. Od piątku wykryto w stolicy ponad 6,7 tys. nowych infekcji. Wolne dni mają zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Rozpoczną się we wtorek, bo poniedziałek jest dniem wolnym za przypadające w sobotę święto państwowe - Dzień Rosji.

Ponadto mer Moskwy nakazał również zamknięcie barów, restauracji i lokali do 20 czerwca.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Najwięcej zakażeń od lutego

W ciągu minionej doby zarejestrowano w Rosji 13 510 zakażeń koronawirusem - najwięcej od 15 lutego tego roku. Od kilku dni dobowe bilanse zakażeń rosną, wracając do poziomu z pierwszego kwartału roku.

Prezydent Władimir Putin powiedział w sobotę, że około 18 milionów Rosjan zaszczepiło się dotąd przeciwko COVID-19.

W Rosji dopuszczono do użytku trzy szczepionki przeciw koronawirusowi. Najpopularniejszą z nich jest Sputnik V (preparat został opracowany przez moskiewski Instytut Gamaleja). Dwie pozostałe to KoviVac (szczepionka powstała w ośrodku badań nad preparatami immunobiologicznymi im. Czumakowa Rosyjskiej Akademii Nauk) i i EpiVacCorona (centrum wirusologii Wektor w Nowosybirsku).

W maju w Rosji zarejestrowano także jednodawkową szczepionkę przeciw koronawirusowi Sputnik Light.

Autor:dg/kab

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty: