Portugalia z rekordowym wzrostem. Prawie 10 tysięcy ozdrowieńców

TVN24 | Świat

Autor:
pqv/kab
Źródło:
PAP

Portugalia zanotowała w niedzielę rekordowy wzrost liczby osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Grono ozdrowieńców powiększyło się o blisko 10 tysięcy do 17 549 - podało w niedzielę ministerstwo zdrowia tego kraju. Według szacunków resortu, między sobotą a niedzielą zanotowano również wyraźny spadek dynamiki nowych zakażeń w całym kraju

Szefowa resortu zdrowia Marta Temido, podczas niedzielnej konferencji w Lizbonie przypomniała, że już w sobotę spodziewano się znaczącego wzrostu liczby wyleczonych osób. Minister odnotowała, że przyrost liczby ozdrowieńców jest efektem opublikowanych w ciągu ostatniej doby wyników "znaczącego grona pacjentów", u których drugie badanie na obecność koronawirusa dało wynik negatywny.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

Z danych instytucji medycznych Portugalii wynika, że w ciągu ostatniej doby liczba nowych ofiar śmiertelnych wzrosła w tym kraju o 14 przypadków. Łączna liczba zmarłych w wyniku infekcji koronawirusem wynosi 1 316

Najwięcej osób zmarło dotychczas w północnej części kraju. Do niedzielnego popołudnia to 738 osób.

Madera wolna od koronawirusa

Jedynym regionem Portugalii, w którym dotychczas nie zanotowano ofiar śmiertelnych, jest położony na Atlantyku archipelag Madery. Pomimo eliminacji obostrzeń i otwarcia od ponad tygodnia lokalnych plaż, od 17 dni nie zanotowano tam żadnego przypadku SARS-CoV-2.

Według szacunków portugalskiego ministerstwa zdrowia między sobotą a niedzielą zanotowano wyraźny spadek dynamiki nowych zakażeń w całym kraju. O ile od połowy maja utrzymywał się dobowy przyrost liczby infekcji powyżej 200, to w ciągu ostatniej doby zanotowano 152 zakażenia.

Autor:pqv/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: