Włochy: najwięcej wyzdrowiałych w ciągu doby od początku epidemii

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
akw,mart/pm
Źródło:
PAP, Reuters, BBC
We Włoszech został opracowany nowy test serologicznyTVN24
wideo 2/35
TVN24We Włoszech został opracowany nowy test serologiczny

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarły 542 osoby zakażone koronawirusem - poinformowała w środę Obrona Cywilna. Tym samym łączny bilans osób zakażonych, które zmarły od początku epidemii wzrósł do 17669. Służby poinformowały także, że padł dzienny rekord: od wtorku wyzdrowiało prawie 2100 osób. Jak Polska, Europa i świat walczą z pandemią?

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 21:33

  Dziękujemy za wspólną relację.

 • 20:56

  Portugalia: w ciągu ostatniej doby zmarło 35 osób z koronawirusem. Łącznie zmarło już 380 osób - poinformowała w środę portugalska minister zdrowia Marta Temido.

 • 20:26

  Watykan: Potwierdzono ósmy przypadek zakażenia koronawirusem wśród pracowników Watykanu - ogłosiło w środę biuro prasowe. Wyjaśniono, że najnowszy przypadek dotyczy osoby zatrudnionej w Stolicy Apostolskiej, która wyjechała z Rzymu w połowie marca i dotąd nie wróciła.

 • 19:57

  Litwa przedłuża o kolejne dwa tygodnie kwarantannę z powodu szerzenia się koronawirusa – postanowił w środę rząd. Kwarantanna będzie obowiązywała do 27 kwietnia, ale złagodzone zostaną jej warunki.

  Po Wielkanocy dozwolony będzie m.in. handel sadzonkami, nasionami, nawozami w wyznaczonych miejscach na świeżym powietrzu. Następnym krokiem, jeżeli nie dojdzie do wzrostu zakażeń, dozwolona zostanie działalność drobnego biznesu

 • 19:42

  Stany Zjednoczone: Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo poinformował w środę, że w jego stanie w ciągu ostatniej doby zmarło 779 osób zakażonych. To najwyższy dotąd dobowy bilans orzypadków śmiertelnych wśród tych, u których wykryto koronawirusa w tym stanie.

 • 18:54

  Unia Europejska zdecydowała, że pomoże krajom rozwijającym się spoza wspólnoty w walce z pandemią. Dokona przesunięć w budżecie Unii Europejskiej w wysokości ponad 15,6 mld euro na ten cel. Środki trafią m.in. na pomoc humanitarną, ochronę zdrowia i walkę ze społeczno-gospodarczymi skutkami pandemii.

 • 18:44

  Włochy: We ciągu ostatniej doby zmarły 542 osoby zakażone koronawirusem - poinformowała w środę Obrona Cywilna. Tym samym łączny bilans zgonów od początku epidemii wzrósł do 17 669.

  Od wtorku potwierdzono 1195 następnych przypadków wirusa. Obecnie łączna liczba osób zakażonych wynosi ponad 95 tys. Prawie dwie trzecie z nich ( 63 proc.) przebywa w izolacji domowej z lekkimi objawami lub bez nich.

  Dotąd we Włoszech stwierdzono 139 tys. zakażeń. Wyleczonych zostało 26 tys. chorych. Padł dzienny rekord: od wtorku wyzdrowiało prawie 2100 osób.

 • 18:15

  Wielka Brytania: Zmarło kolejne 938 osób zakażonych zmarło, co oznacza, że łączna liczba w tym kraju wzrosła do 7097 - poinformowało w środę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.

  Bilans obejmuje nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17 w poniedziałek a godz. 17 we wtorek.

  To największa dobowa liczba przypadków śmiertelnych wśród zakażonych od początku epidemii. Dotychczas najwyższym bilansem był ten podany we wtorek - 786 zmarłych.

 • 17:39

  - Nie reagowaliśmy na poszczególne katastrofy. Kto teraz mówi o pożarach w Australii albo pamięta, że 18 miesięcy temu można było przepłynąć łodzią przez Biegun Północny, ponieważ lodowce stopniały? Kto teraz mówi o powodziach? Nie wiem, czy są to formy zemsty natury, ale z pewnością są to reakcje natury - powiedział papież Franciszek w rozmowie z magazynem katolickim "The Tablet", odnosząc się do pandemii Covid-19

 • 17:02

  Komisja Europejska proponuje, by Unia Europejska przedłużyła zamknięcie swoich granic zewnętrznych do 15 maja.

 • 16:36

  Komisja Europejska: Rzecznik Komisji Eric Mamer powiedział, że Komisja Europejska stara się cały czas dostosowywać swoje działania do wydarzeń związanych z pandemią i zamierza to robić dalej.

  - Czas na taką lekcję z pewnością nadejdzie. Jesteśmy w środku walki z pandemią - powiedział Mamer. - Teraz jest czas na to, by koncentrować się na podejmowaniu właściwych kroków na nadchodzące dni, tygodnie, miesiące - dodał.

 • 16:17
 • 15:54

  Hiszpania: Władze niektórych wspólnot autonomicznych krytykują rząd centralny za rzekome zaniżanie liczby osób zmarłych na Covid-19 - informują w środę hiszpańskie media. Z tego powodu opozycja żąda audytu w ministerstwie zdrowia.

 • 15:50

  Portugalia: Dyrekcje portugalskich domów spokojnej starości krytykują działania władz portugalskich placówek medycznych za zwracanie im seniorów, którzy nie zostali całkowicie wyleczeni z Covid-19 - informują w środę miejscowe media.

 • 15:36

  Francja: Minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire oczekiwał, że w komunikacie prasowym po spotkaniu szefów resortów finansów państw Unii Europejskiej znajdzie się punkt, dotyczący stworzenia funduszu solidarnościowego, który miałby prerogatywy emitowania obligacji – podkreśla francuski dziennik kół gospodarczych.

  Według "Le Figaro" Le Maire proponuje, aby budżet tego funduszu wyniósł do 3 proc. dochodu narodowego brutto Unii Europejskiej.

  Le Maire uważa, że kluczowe jest, aby stymulowanie ożywienia gospodarczego nie było zbyt zróżnicowane między krajami w sytuacji, gdy niektóre z nich są mocno zadłużone.

 • 15:28

  Holandia: w ciągu ostatniej doby o 969 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem - podał w środę Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM).

  Poinformowano również, że zmarło 147 zakażonych osób. Od początku epidemii koronawirusa w Holandii stwierdzono 20 549 przypadków zakażenia, 2248 osób zmarło, a 7735 hospitalizowano - przekazał RIVM na swojej stronie internetowej.

 • 15:00

  W związku z epidemią COVID-19 w Hongkongu kwarantannie poddano 52 zwierzęta domowe: 33 psy, 17 kotów i dwa chomiki – przekazał w środę dyrektor wydziału rolnictwa, rybołówstwa i konserwacji środowiska Leung Siu-fai, cytowany przez publiczną stację RTHK.

  W Hongkongu zakażenie koronawirusem stwierdzono już u trzech zwierząt domowych. Służby weterynaryjne podkreślają jednak, że nie ma żadnych dowodów wskazujących na możliwość przeniesienia infekcji ze zwierzęcia domowego na człowieka.

 • 14:50
 • 14:39

  Singapur: 142 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, łącznie 1623.

 • 14:05

  Wielka Brytania: premier Boris Johnson reaguje na leczenie na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w centrum Londynu - powiedział jego rzecznik w środę, dodając, że brytyjski przywódca był w "dobrym humorze".

  Na pytanie, czy ktoś pozostaje w kontakcie z Johnsonem, rzecznik odpowiedział: "Premier nie pracuje, jest na intensywnej terapii, ma możliwość skontaktowania się z tymi, z którymi potrzebuje, zawsze postępuje zgodnie z radami swoich lekarzy".

  Zapewnił też, że Johnson pozostaje w dobrym nastroju i jest "ogromnie wdzięczny" za wszystkie życzenia zdrowia i słowa wsparcia, które dostał od momentu przyjęcia do szpitala.

 • 14:03
 • 14:01

  Holandia: 969 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w ciągu ostatniej doby zmarło 147 osób zakażonych.

 • 14:00

  W Korei Południowej zmarło 200 osób zakażonych koronawirusem – przekazała w środę agencja Yonhap. Mer Seulu Park Won Sun nakazał zamknięcie barów i klubów, by zapobiegać szerzeniu się infekcji. Wcześniej patogen wykryto u dwóch pracownic jednego z barów.

  Od trzech dni w Korei Południowej liczba nowych wykrywanych infekcji oscyluje wokół 50 dziennie. Służby medyczne ponownie zaapelowały do mieszkańców, aby utrzymywali bezpieczny dystans, ponieważ w kraju wciąż dochodzi do zakażeń w skupiskach ludzkich, takich jak kościoły czy szpitale.

 • 13:27
 • 13:12

  W ciągu minionej doby w Belgii wykryto 1209 nowych przypadków koronawirusa - poinformowało w środę centrum kryzysowe. To nieco mniej niż dzień wcześniej. Wirus nadal się jednak rozprzestrzenia. Dotychczas zmarło 2240 osób zakażonych w tym kraju.

  Spadła jednak liczba osób, które są w szpitalach. Obecnie w sumie hospitalizowanych jest 5688 pacjentów, z czego 487 przyjęto w ciągu ostatnich 24 godzin od przedstawienia najnowszego podsumowania. Jednocześnie 524 osoby mogły wyjść z placówek leczniczych.

  Do tej chwili w Belgii zgłoszono 23 403 potwierdzone przypadki COVID-19, z czego 11 proc. (2515) w Brukseli. W minionych 24 godzinach zarejestrowano 205 nowych zgonów.

 • 12:58

  Indie: stadiony i pociągi służą teraz jako więzienia i stacje izolacji dla tych, którzy nie przestrzegają zasad kwarantanny, higieny i odpowiedniego dystansu od innych. Z powodu pandemii wszystkie wydarzenia sportowe zostały w kraju zawieszone.

  Jak podają dane policyjne, tylko w ostatnim tygodniu "zamknięto" w ten sposób ponad 600 osób.

 • 12:43
 • 12:42

  Szwajcaria: liczba zmarłych zakażonych koronawirusem wzrosła do 705, łącznie wirusa potwierdzono u 22789 osób.

 • 12:41
 • 12:40

  Na całym świecie jest już ponad 1 mln osób aktualnie zakażonych koronawirusem. Liczba wszystkich zakażeń od wybuchu epidemii w grudniu 2019 r. w Chinach wkrótce sięgnie 1,5 mln – wynika z najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

 • 12:39

  W Hongkongu zakaz zgromadzeń z udziałem więcej niż czterech osób i inne restrykcje związane z epidemią zostały przedłużone do 23 kwietnia – ogłosiły w środę władze regionu. Prócz klubów, barów, siłowni i kin, zamknięte zostaną dodatkowo salony masażu i piękności.

 • 12:38
 • 11:52

  Iran: zmarło 121 kolejnych osób zakażonych koronawirusem, łącznie 3993 osoby zmarły od początku epidemii w kraju. W ciągu ostatniej doby wykryto 1997 nowych zakażeń, łącznie 64586.

 • 11:40
 • 11:38
 • 11:37

  Premier Etiopii, Abiy Ahmed, ogłosił w środę stan wyjątkowy w kraju, aby pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 • 11:36

  Chiny: władze zniosły w środę zakaz wyjazdu z miasta Wuhan. Z powodu obaw o drugą falę epidemii COVID-19 surowe ograniczenia wprowadzono jednak w jednym z miast prowincji Heilongjiang na północy kraju, w której odnotowano 25 nowych przypadków COVID-19.

 • 11:35

  Wielka Brytania: Pierwsi pacjenci chorzy na COVID-19 zostali przyjęci w nocy z wtorku na środę do nowo otwartego, tymczasowego szpitala we wschodnim Londynie. Przekształcenie centrum konferencyjnego ExCeL London w NHS Nightingale Hospital zajęło dziewięć dni.

 • 11:34

  Włochy: w Lombardii "mieliśmy grzyb atomowy", który "jednakowo uderzył w teren, szpitale, domy opieki, najsłabsze osoby" - powiedział w środę Giulio Gallera z władz włoskiego regionu, najbardziej dotkniętego epidemią COVID-19. Nazwał ją też "tsunami".

  W wywiadzie dla włoskiego Radia 24 Gallera, szef wydziału ds. polityki społecznej we władzach regionalnych, oświadczył, że tego, co wydarzyło się w Lombardii nie można porównywać z tym, co w związku z epidemią ma miejsce w innych częściach kraju, nawet w pobliskiej Wenecji Euganejskiej, gdzie bilans jest znacznie mniejszy. - Tu przeżyliśmy wojnę - dodał.

 • 11:33

  Na Białorusi od początku epidemii odnotowano 1066 zakażeń koronawirusem, z czego 205 w ciągu ostatniej doby oraz ogółem 13 zgonów osób zakażonych - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia w Mińsku. Dodano, że w ciągu ostatnich 24 godzin nie przybyło nowych ofiar śmiertelnych.

  976 zakażonych przebywa w szpitalach, z tego 33 osoby wymagają podłączenia do respiratora, a 77 chorych wyzdrowiało – przekazał resort.

 • 11:08

  Malezja: 156 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 4119. Zmarły dwie osoby.

 • 10:54

  Indonezja: 218 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 2956. Zmarło kolejnych 19 osób, łącznie zmarło 240 osób zakażonych. 222 wyzdrowiały.

 • 10:48
 • 10:08

  Filipiny: zmarło kolejnych 5 osób zakażonych koronawirusem, wykryto 106 nowych zakażeń.

 • 10:07

  Niemcy: wirusy, które zostały znalezione na powierzchniach w mieszkaniach zakażonych osób nie były aktywne – przekazał niemiecki wirusolog Hendrik Streeck, który prowadzi badania w powiecie Heinsberg. Specjalista opiera się jednak w swoich wypowiedziach na cząstkowych wynikach badań.

  Hendrik Streeck, dyrektor Instytutu Wirusologii Uniwersytetu w Bonn, na zlecenie rządu Nadrenii Północnej-Westfalii od 30 marca prowadzi badania na temat koronawirusa w powiecie Heinsberg.

  - Wirusy, które znaleźliśmy na klamkach lub w ściekach nie były zaraźliwe”- ujawnił Streeck. - Potwierdziliśmy istnienie DNA martwego wirusa, ale nie znaleźliśmy żadnego żywego wirusa - tłumaczył wyniki próbek pobranych z różnych powierzchni w rozmowie w publicznej telewizji ZDF.

  Badania w Heinsberg wciąż trwają i nie została jeszcze ogłoszona data ogłoszenia szczegółowych wyników.

  Z kolei powołując się na dwa niezależne badania dziennik "Sueddeutsche Zeitung" napisał, że dotykanie tych samych opakowań w sklepie nie jest obciążone dużym ryzykiem zakażenia. "Także przesyłka, ostrożnie oddana przez listonosza, prawdopodobnie nie stanowi większego ryzyka infekcji" - napisał dziennik.

 • 10:05

 • 10:03

  Polska: 152 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, łącznie 5000, zmarło 7 osób.

 • 10:03

  W Mołdawii w ciągu ostatniej doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem wzrosła o 2 do 24 - poinformowała w środę minister zdrowia tego kraju Viorica Dumbraveanu. Potwierdzono ogółem 1056 przypadków infekcji, stan 114 osób jest oceniany jako ciężki. Szacuje się, że ogółem wyzdrowiały już 43 osoby.

  Jak relacjonuje NewsMaker, w Mołdawii w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 7-17 kwietnia ogłoszono dniami wolnymi od pracy. Okres ten może być wydłużony do 28 kwietnia, w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.

  Premier Ion Chicu zapowiedział, że te dni trzeba będzie odpracować i nie wykluczył sześciodniowego tygodnia pracy po zakończeniu walki z COVID-19.

 • 10:01
 • 9:48

  Rosja: 1175 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 8672. Zmarło pięć kolejnych osób, łącznie w kraju odnotowano 63 zgonów osób zakażonych. To kolejny dzień z najwyższym bilansem nowych przypadków zakażenia w Rosji.

 • 9:47
 • 9:36
 • 9:35

  Francja: flagowy francuski lotniskowiec wojskowy Charles de Gaulle wraca do portu po tym, jak niektórzy członkowie personelu pokładowego wykazywali oznaki objawów COVID-19 - przekazało ministerstwo sił zbrojnych Francji. Dodano, że około 40 pracowników jest obecnie pod ścisłą obserwacją medyczną.

 • 9:24

  Francja powinna przedłużyć okres blokady o kilka tygodni, aby powstrzymać epidemię COVID-19 - powiedział szef rady medycznej doradzający rządowi w środę w radiu France Info.

  Blokadę we Francji wprowadzono 17 marca i przedłużono ją już do 15 kwietnia. 2 kwietnia premier Edouard Philippe powiedział, że blokada prawdopodobnie będzie musiała zostać przedłużona po tej dacie.

  Profesor Jean-François Delfraissy, który kieruje doradzającą rządowi radą naukową, powiedział również, że 17 milionów Francuzów jest poważnie zagrożonych przez koronawirusa z powodu wieku, choroby lub nadwagi.

 • 9:15
 • 9:00

  Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby liczba osób zainfekowanych koronawirusem wzrosła o 206, do 1668 - podało w środę ukraińskie Centrum Zdrowia Publicznego. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii wśród zakażonych zwiększył się o siedem, do 52. Ogółem wyzdrowiało 35 osób - dodano.

 • 8:56
 • 8:33

  Węgry: do 58 wzrosła liczba zmarłych zakażonych koronawirusem. Obecność wirusa stwierdzono już w sumie u 895 osób – poinformowano w środę na rządowej stronie internetowej poświęconej pandemii.

  W ciągu ostatniej doby liczba zmarłych zwiększyła się na Węgrzech o 11, a liczba zakażonych o 78. Są to najwyższe wzrosty dzienne od początku epidemii 4 marca, kiedy to w kraju wykryto dwa pierwsze zakażenia.

  Najnowsze ofiary śmiertelne to w większości ludzie starsi, powyżej 67. roku życia, choć jest wśród nich także 49-letni mężczyzna. 94 osoby uznano za wyleczone. Domową kwarantanną objętych jest 15 481 osób.

 • 8:22
 • 7:58
 • 7:48

  Po komplikacjach związanych z COVID-19 zmarł 73-letni muzyk folkowy John Prine.

 • 7:46

  Panama: 149 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 2249. W kraju zmarło 59 osób zakażonych.

 • 7:45

  Narodowa Komisja Chin poinformowała w środę o 62 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To najwięcej od 25 marca. 59 z nich dotyczy osób, które przyjechały z zagranicy. Nie odnotowano ani jednego nowego zgonu.

  Raport z poprzedniego dnia mówił o 32 przypadkach nowych zakażeń (wszystkie u osób z zagranicy). Liczba osób zakażonych w Chinach wynosi obecnie 81 802. W sumie od początku epidemii 3333 osoby zmarły.

 • 7:43

  Meksyk: 346 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 2785. Zmarło 141 osób zakażonych.

 • 7:37

  W Kraju Permskim w Rosji duchowny prawosławny wzniósł się w niebo balonem nad miastem Kungur, by stamtąd pomodlić się o ochronę przed koronawirusem. Ojciec Maksim wziął ze sobą ikonę Matki Bożej, a podczas lotu miał na sobie maseczkę ochronną i rękawiczki.

  Duchowny podczas przelotu nad miastem odmawiał modlitwy, prosząc o uratowanie mieszkańców przed wszelkimi chorobami, w tym przed COVID-19. Przelot, który rozpoczął się u granic miasta, trwał około 20 minut - podały we wtorek media lokalne.

  Ojciec Maksim wyjaśnił, że jego celem było "oddanie miasta pod ochronę Matki Bożej", dlatego, że do niej właśnie wierni w trudnych chwilach zwracają się w pierwszej kolejności. W Kungurze wykryto dotąd jeden przypadek zakażenia koronawirusem.

 • 7:30

  Niemcy: w ciągu ostatniej doby zmarły 254 osoby zakażone koronawirusem - poinformował w środę Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w kraju od początku epidemii wzrosła do 1861.

  Liczba zidentyfikowanych zakażeń wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin o 4003 przypadki. W sumie w RFN odnotowano już 103 228 infekcji koronawirusem – przekazał RKI.

 • 7:26

  Druga faza epidemii we Włoszech, czyli otwieranie kraju i łagodzenie restrykcji, będzie dwuetapowa; najpierw ruszą firmy, potem swobodę odzyskają obywatele - taki scenariusz przedstawia włoska prasa w środę. Niewiadomą pozostaje, kiedy zacznie się ta faza.

  Dziennik "Corriere della Sera" podkreśla, że projekt powolnego otwierania Włoch i wprowadzenia mniej restrykcyjnych przepisów rząd Giuseppe Contego planuje z doradzającym mu komitetem naukowym. Według gazety szef rządu stoi na stanowisku, że należy stopniowo złagodzić kroki, bo obecny stan nie może trwać zbyt długo i trzeba możliwie najszybciej odstąpić od zawieszenia działalności gospodarczej. Obecnie dozwolona jest tylko ta niezbędna dla funkcjonowania kraju.

  Trwają prace nad nowym dekretem, który wejdzie w życie w przyszłym tygodniu. Dotychczasowe rozporządzenie o zawieszeniu produkcji, zamknięciu większości sklepów oraz zakazie podróży i wychodzenia z domu bez ważnej potrzeby obowiązuje do 13 kwietnia.

 • 7:20

  Prezydent USA Donald Trump zapowiedział we wtorek, że o 110 tys. respiratorów zwiększą się w ciągu najbliższych tygodni zapasy rządu Stanów Zjednoczonych. Powiedział, że Wielka Brytania poprosiła o przesłanie 200 tych urządzeń. - Załatwimy to - zapewnił, nazywając to państwo "wielkim sojusznikiem".

 • 7:19

  USA: Jeden z członków wojskowej załogi amerykańskiego statku-szpitala USNS Comfort jest zakażony koronawirusem, a kilku innych przebywa w izolacji - poinformowała we wtorek rzeczniczka marynarki wojennej USA Elizabeth Baker.

 • 7:16

  Irlandia: Kolejne 36 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 210 - podało we wtorek wieczorem ministerstwo zdrowia tego kraju. To największa dobowa liczba zgonów od początku epidemii.

 • 7:01

  Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres zapewnił pracowników służby zdrowia na całym świecie, że organizacja "w tych traumatycznych czasach" jest z nimi.

  - Dziś bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy wdzięczni wam wszystkim, którzy pracujecie przez całą dobę, narażając się na niebezpieczeństwo, aby walczyć ze spustoszeniami tej pandemii - powiedział.

 • 6:51
 • 6:45

  Nowa Zelandia: W kraju w ciągu doby zanotowano 50 nowych przypadków infekcji. To o 54 mniej w stosunku do dnia poprzedniego. Łącznie w kraju zachorowało 1200 osób, zmarła jedna.

 • 6:37

  Niemcy: Instytut im. Roberta Kocha w Berlinie poinformował o najnowszych danych z kraju. Zakażonych jest 103 228 osób, zmarło - 1 861.

 • 6:26

  Tajlandia: Kraj notuje 111 nowych przypadków zakażeń. 3 osoby zmarły.

 • 6:21
 • 6:16

  O godzinie 10 Sejm wznowi obrady. Posłowie zajmą się sprawozdaniem komisji finansów publicznych o rządowym projekcie ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, czyli tak zwanej tarczy antykryzysowej 2.0 oraz o poselskim projekcie ustawy o "utworzeniu prawdziwej tarczy antykryzysowej", zgłoszonym przez posłów Koalicji Polskiej.

 • 6:10

  W ciągu 24 godzin w Wielkiej Brytanii zmarło 786 osób zakażonych koronawirusem. Japonia wprowadziła stan wyjątkowy. Naukowcy z Pittsburgha opracowali potencjalną szczepionkę na COVID-19. WOŚP przekazała pierwszą partię łóżek do intensywnej terapii. Co jeszcze wydarzyło się we wtorek?

  CZYTAJ PODSUMOWANIE WTORKU: Tragiczna doba w Wielkiej Brytanii, stan wyjątkowy w Japonii, WOŚP przekazała sprzęt

 • 6:07
 • 6:04

  Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że w Korei Północnej nie odnotowano przypadków zakażeń koronawirusem.

 • 6:01
 • 6:00

  Dzień dobry! Rozpoczynamy relację.

  TAK RELACJONOWALIŚMY WYDARZENIA Z 7 KWIETNIA

Całą dobę w sprawie koronawirusa

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:akw,mart/pm

Źródło: PAP, Reuters, BBC

Tagi:
Raporty: