W Czechach ostatnia faza znoszenia restrykcji związanych z pandemią

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
ads,mart/kab,dap
Źródło:
Reuters, PAP

Na świecie potwierdzono ponad 5,5 miliona zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, a około 345 tysięcy osób zmarło. W Czechach rozpoczęła się ostatnia faza znoszenia restrykcji, związanych z pandemią COVID-19, która obejmuje między innymi gastronomię, turystykę, szkolnictwo podstawowe, czy usługi taksówkarskie. Włoski Instytut Zdrowia w ogłoszonym raporcie ustalił, że cztery procent zmarłych w kraju osób zakażonych koronawirusem nie miało innych współistniejących chorób. Były prezydent Francji Francois Hollande oświadczył, że bierze na siebie część odpowiedzialności za złą sytuację we francuskich szpitalach. Jak świat walczy z COVID-19?

Czytaj więcej w raporcie tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 21:49

  Kończymy relację na dziś. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia relacji we wtorek. Spokojnego wieczoru i dobranoc.

 • 21:48

  Hiszpania: W czasie trwającej od połowy marca do początku maja obowiązkowej kwarantanny poprawiły się wyniki studentów w nauce - poinformowały hiszpańskie media.

  W poniedziałek o korzystnych dla studentów zjawiskach napisał dziennik "El Confidencial", który zauważył, że konieczność pozostania w domach i ograniczenia życia towarzyskiego przez studentów przełożyły się na poprawę ich wyników w nauce.

  Zjawisko odnotował również dziennik "El Mundo", który stwierdził, że zamknięcie ośrodków akademickich w Hiszpanii "zwiększyło wydajność słuchaczy uczelni wyższych". Stołeczna gazeta na poparcie swojej tezy podała statystyki Autonomicznego Uniwersytetu w Madrycie.

  Z przeprowadzonej analizy wyników pół tysiąca słuchaczy stołecznej uczelni wynika, że liczba studentów, którzy zdali egzaminy, wzrosła tam o 20 punktów procentowych - z 70 do 90 procent. Testy zdawali oni w formie egzaminów online.

 • 21:30

  Portugalia: Prezydent Marcelo Rebelo de Sousa bez ochrony udaje się w publiczne miejsca, gdzie sporadycznie tylko rozpoznawany jest przez przechodniów. Wszystko dzięki masce ochronnej, z którą rzadko się rozstaje podczas pandemii COVID-19.

  Portugalski dziennik "Diario de Noticias" poinformował, że dzięki nieodłącznemu rekwizytowi w czasie pandemii prezydent Rebelo de Sousa może pozwolić sobie na powrót do dawnego życia, gdyż niewiele osób jest w stanie go rozpoznać.

 • 21:23

  Polska: Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował na Twitterze, że miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem i obecnie odbywa kwarantannę.

 • 21:20

  Rosjanie jeszcze przez co najmniej dwa miesiące będą musieli nosić maseczki ochronne, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa - oceniła naczelna lekarz sanitarna Rosji Anna Popowa. Odradzała też Rosjanom wyjazdy za granicę.

  Na konferencji prasowej o perspektywach turystyki po pandemii Popowa podkreśliła, że "w każdym wypadku niezbędne będzie przestrzeganie wymogów" sanitarnych. Noszenie maseczek konieczne będzie jeszcze "co najmniej przez najbliższy miesiąc-dwa" - prognozowała.

  Wyjeżdżanie poza Rosję jest teraz "nadzwyczaj niepożądane", bowiem mimo spadku w wielu krajach liczby zakażeń koronawirusem sytuacja tam nadal jest niepokojąca - dodała naczelna lekarz sanitarna.

 • 21:12

  Włochy: Karę do 500 euro za wyrzucenie na ulicy zużytej maseczki i rękawiczek ochronnych wprowadziły władze Rzymu. - To haniebne zachowanie będzie dzięki temu rozporządzeniu surowo karane - powiedziała burmistrz Virginia Raggi.

  W ten sposób władze Wiecznego Miasta zareagowały na narastające zjawisko wyrzucania na chodniki i ulice zużytych środków ochrony osobistej, których stosowanie jest konieczne w miejscach publicznych takich, jak sklepy czy środki transportu.

 • 21:05

  Czechy: Premier Andrej Babisz zapowiedział, że obywatele Czech i Słowacji będą mogli przekroczyć granice na 48 godzin bez testów na COVID-19 i bez kwarantanny. Rząd zdecydował w poniedziałek, że od wtorku zostaną otwarte wszystkie przejścia z Niemcami i Austrią. Nie zapadły żadne decyzje dotyczące granicy z Polską.

  Babisz powołał się na swoją rozmowę telefoniczną z premierem Słowacji Igorem Matoviczem, podczas której mieli uzgodnić zasady przekraczania słowacko-czeskiej granicy. Kontrolę ma prowadzić słowacka straż graniczna i sprawdzać czas spędzony w drugim kraju.

 • 21:00
 • 20:49

  Francja: Dwa tygodnie po rozluźnieniu kwarantanny liczba pacjentów, przebywających z powodu koronawirusa na oddziałach intensywnej terapii, nadal spada. W ciągu ostatniej doby o 46, do 1609.

  Ponadto 16 798 osób pozostaje w szpitalach w związku z COVID-19, czyli o 387 mniej niż w niedzielę.

 • 20:44

  Wielka Brytania: O 121 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych pandemii w tym kraju wynosi 36 914 - podał po południu brytyjski resort zdrowia.

  Bilans obejmuje wszystkie nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17 w sobotę a godz. 17 w niedzielę, w przypadku których testy potwierdziły obecność koronawirusa.

 • 20:43

  Hiszpania: Od 1 lipca zniesiona zostanie w kraju obowiązkowa dwutygodniowa kwarantanna dla osób przybywających z zagranicy - zapowiedział rząd Pedra Sancheza.

  Jak poinformowała minister przemysłu, handlu i turystyki Reyes Maroto, decyzje prawne dotyczące uchylenia obowiązkowej kwarantanny zapadną po zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego. Ten upłynie w Hiszpanii 7 czerwca.

  Maroto przypomniała, że nakaz kwarantanny obowiązuje w Hiszpanii od 15 maja. Zobowiązuje on osoby, które przybyły do tego kraju, do pozostawania w miejscu zakwaterowania z wyjątkiem wyjścia do lekarza, udania się na zakupy lub nagłego przypadku.

 • 19:59
 • 19:58

  Afryka: Wysłannik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do Afryki Samba Sow obawia się, że z powodu braku testów na obecność koronawirusa na kontynencie dojdzie do "cichej epidemii".

  - Moją podstawową obawą związaną z Afryką jest to, że brak testów prowadzi do cichej epidemii. Musimy więc naciskać na przywódców, by uznali testy za priorytet - oznajmił Sow.

  Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował, że w Afryce na razie zdiagnozowano mniej niż 1,5 procent globalnych przypadków koronawirusa, a liczba osób zmarłych na COVID-19 stanowi 0,1 procent ofiar śmiertelnych na świecie. Ogniska epidemii znajdują się w dużych miastach.

 • 19:40

  Włochy: W mieście Crema w Lombardii został zamknięty wojskowy szpital polowy, utworzony jako pierwszy w trybie pilnym w szczycie pandemii COVID-19 w kraju.

  W uroczystości zakończenia działalności szpitala polowego uczestniczył włoski minister obrony Lorenzo Guerini. - To doświadczenie, które zmieni nas na zawsze - powiedział. - Jesteśmy krajem, który chce przezwyciężyć tę trudną próbę i wiemy, że potrafimy to zrobić dzięki pracy wszystkich - dodał.

 • 19:33

  W ciągu ostatniej doby resort zdrowia Hiszpanii zmniejszył liczbę zmarłych na COVID-19 o blisko 2 tysiące zgonów.

  W poniedziałkowym bilansie resort zdrowia Hiszpanii poinformował, że łączna liczba zmarłych z powodu infekcji koronawirusem wynosi 26 834. Oznacza to, że w porównaniu do podanej przez ministerstwo w niedzielę liczby zgonów łączna liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa spadła w tym kraju o 1918.

  Korekty w liczbie zmarłych na COVID-19 dokonały także służby medyczne Portugalii. Resort zdrowia tego kraju poinformował, że choć od niedzieli zmarło zaledwie 6 osób, to do dobowego bilansu doliczono kolejnych 8 zgonów z wcześniejszych dni.

  Łączna liczba zmarłych w Portugalii z powodu zakażenia koronawirusem wynosi 1330.

 • 19:13

  Niemcy: Skarbnik Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB) Stephan Osnabrugge obliczył, że straty spowodowane pandemią mogą sięgnąć nawet 77 milionów euro. Kwota może być mniejsza, jeśli w drugiej połowie roku będą wznowione mecze międzypaństwowe.

  W poniedziałek odbyła się wideokonferencja władz DFB, podczas której omawiano m.in. sprawy finansowe. - Przed nami najgorszy kryzys ekonomiczny w historii, z jakim będziemy musieli się zmierzyć, ale to nie oznacza, że będziemy zmuszeni ogłosić upadłość - podsumował Osnabrugge.

 • 19:05
 • 18:58

  Polska: Ministerstwo Zdrowia przedstawiło na Twitterze najnowsze dane dotyczące wykonanych testów na obecność koronawirusa w podziale na województwa.

 • 18:53
 • 18:37

  Indie: Liczba infekcji koronawirusa przekroczyła 140 tysięcy. Indie są 10. krajem na świecie z największą liczbą zakażonych.

  Jak podaje dziennik "Indian Express", w kraju czwarty dzień z rzędu zanotowano dobowy rekord w liczbie zakażeń: wykryto ich blisko 7 tysięcy.

  Ostatnim miejscem w Indiach wolnym od pandemii są Lakszadiwy na Ocenie Indyjskim.

 • 17:58

  Włochy: Cztery procent zmarłych osób zakażonych koronawirusem w kraju nie miało innych współistniejących chorób - ustalił Instytut Zdrowia. W ogłoszonym raporcie podkreślono, że 1 procent zmarłych to osoby poniżej 50 lat.

  U niemal wszystkich osób, które zmarły na COVID-19, stwierdzono średnio co najmniej trzy inne chroniczne schorzenia.

  Średnia wieku zmarłych z powodu koronawirusa we Włoszech to 80 lat.

 • 17:53

  Anglia: Ligowe rozgrywki piłkarskie kobiet, przerwane wskutek pandemii COVID-19, nie będą już wznowione – postanowiła tamtejsza federacja (FA). Nie podjęto decyzji, czy będzie przyznany tytuł mistrza kraju i które drużyny opuszczą ekstraklasę.

  W połowie marca, gdy przerwano rozgrywki, prowadził Manchester City, wyprzedzając o punkt Chelsea Londyn.

 • 17:52
 • 17:50

  Portugalia: Władze sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie ogłosiły w poniedziałek otwarcie tego popularnego miejsca kultu dla wiernych. Było ono zamknięte od 14 marca z powodu pandemii COVID-19.

  Jak poinformował rektor fatimskiego sanktuarium ks. Carlos Cabecinhas, już we wtorek pielgrzymi będą mogli wejść na teren tego miejsca kultu maryjnego. Będą też mogli zwiedzać znajdujące się tam muzea.

  Według planów portugalskiego sanktuarium pierwsze msze św. z udziałem wiernych odbędą się sobotę. W najbliższych tygodniach będą one organizowane na głównym placu sanktuarium lub wewnątrz bazyliki Trójcy Przenajświętszej. Obiekt ten jest największą świątynią Portugalii.

 • 17:35

  Polska: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 193 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz 11 kolejnych ofiarach śmiertelnych COVID-19.

 • 17:17

  Białoruś: 946 nowych infekcji SARS-CoV-2 oraz pięć kolejnych zgonów w ciągu minionej doby zarejestrowało resort zdrowia - wynika z opublikowanego komunikatu. W sumie w kraju koronawirusem zakaziły się już 37 144 osoby. 204 z nich zmarły.

  Za wyleczonych uznano 14 499 pacjentów, którzy wcześniej mieli laboratoryjnie potwierdzoną infekcję SARS-CoV-2.

  Poniedziałkowe 946 przypadków to już kolejny dobowy przyrost na poziomie bliskim tysiąca. Podobne liczby utrzymują się – według danych resortu zdrowia – od 6 maja.

 • 17:09

  Holandia: Na COVID-19 zmarło kolejne 8 osób, stwierdzono też 208 nowych zakażeń koronawirusem - poinformował Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Łącznie pandemia pochłonęła w tym kraju 5830 ofiar śmiertelnych.

  Według najnowszych danych RIVM hospitalizowano też ośmiu kolejnych chorych. Jak dotąd do szpitali ogółem trafiło 11 680 zakażonych pacjentów. Koronawirusa w Holandii stwierdzono łącznie u 45 445 ludzi.

 • 17:00

  Polska: Z możliwości otwarcia skorzystało blisko 12,5 tys. przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego. Opiekę znalazło w nich ponad 123 tys. dzieci - poinformowała rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.

  Od 6 maja przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach i inne formy wychowania przedszkolnego oraz żłobki mogą być otwarte. Decyzje w sprawie konkretnych placówek podejmują dyrekcja i organy prowadzące. Część samorządów zdecydowała o otwarciu placówek w późniejszych terminach.

 • 16:58

  Tajlandia: Z powodu pandemii COVID-19 wartość rynku turystycznego w kraju może spaść w 2020 roku o 1,69 bln bahtów (ponad 216 miliardów złotych) – wynika z szacunków centrum badawczego Kasikorn. Sektor turystyczny generuje przeciętnie 20 proc. PKB Tajlandii.

  Przyczynami rekordowych strat mają być restrykcje wprowadzone w celu ograniczenia pandemii COVID-19 i związana ze stanem gospodarki mniejsza siła nabywcza turystów.

 • 16:38

  Szwecja: Bilans ofiar śmiertelnych pandemii COVID-19 wzrósł w poniedziałek o 31 do 4029. Mimo wysokiej liczby ofiar pozytywnym trendem jest spadek przypadków zakażeń koronawirusem oraz zgonów w domach opieki.

  - Liczba przypadków COVID-19 w domach opieki dla osób starszych spadła w przeciągu tygodnia z 400 do 60-70, a liczba osób zmarłych w tych placówkach z ponad 100 do około 30 - poinformował na konferencji prasowej główny epidemiolog kraju Anders Tegnell.

 • 16:06

  Polska: Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby wykonano ponad 12 tysięcy testów na obecność koronawirusa.

 • 15:28
 • 14:51
 • 14:28

  Holandia: Odnotowaliśmy drugi przypadek osoby, która najprawdopodobniej zainfekowała się koronawirusem poprzez kontakt z zakażonymi zwierzętami na fermie norek - poinformowała w poniedziałek holenderska minister rolnictwa Carola Schouten.

 • 13:50

  Korea Południowa: Władze zgłosiły w poniedziałek 16 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 13 przypadków lokalnych. Prezydent kraju Mun Dze In ocenił, że obecne środki kwarantanny są wystarczające, by poradzić sobie z nowymi infekcjami na takim poziomie – podała agencja Yonhap.

 • 13:20

  Portugalia: Tysiące mieszkańców spędziło weekend na plażach tego kraju pomimo obowiązujących do 6 czerwca zakazów i ograniczeń dotyczących korzystania z kąpielisk. Masowe udawanie się na plażę Portugalczyków wynikało głównie z utrzymujących się od czwartku upałów.

  Najwięcej osób podczas ostatniego weekendu korzystało z plaż usytuowanych w sąsiedztwie Porto oraz Lizbony. Na kilku plażach w okolicach stolicy lokalne służby odnotowały brak “zachowania dystansu społecznego”, a nawet incydenty z udziałem większych grup osób wypoczywających.

 • 13:05

  Australia: Dzieci wróciły do szkół w poniedziałek w australijskich stanach Nowa Południowa Walia i Queensland. Jest to część rządowego planu stopniowego odchodzenia od ograniczeń związanych z epidemią COVID-19, która wydaje się w tym kraju opanowana - informuje Reuters.

 • 12:50
 • 12:47
 • 12:37

  Japonia: Premier Shinzo Abe ogłosił w poniedziałek zniesienie stanu wyjątkowego ze względu na pandemię COVID-19 w ostatnich obszarach kraju, w tym w Tokio. W ciągu półtora miesiąca Japonii udało się niemal w pełni opanować szerzenie się patogenu – ocenił.

 • 12:18

  Rosja: W Kraju Nadmorskim na rosyjskim Dalekim Wschodzie po dwóch dniach poszukiwań odnaleziono w lesie trójkę dzieci i ich 39-letniego ojca - przekazał w poniedziałek Komitet Śledczy. Okazało się, że ojciec zamierzał przetrwać w lesie z dziećmi epidemię COVID-19.

  Teraz w administracji lokalnej zapadła decyzja, że dzieci zostaną zabrane przez służby opiekuńcze. Ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża, ale są wątpliwości dotyczące warunków, w jakich żyły. Ojciec dzieci nie został zatrzymany.

 • 12:17

  Hiszpania: W regionach Hiszpanii, gdzie mieszka 47 proc. obywateli kraju, zaczęła być wdrażana w poniedziałek przedostatnia faza znoszenia restrykcji wprowadzonych w związku z epidemią COVID-19. Możliwe staje się m.in. korzystanie z plaż i kąpielisk.

  Realizowana od 4 maja przez rząd premiera Pedra Sancheza likwidacja obostrzeń odbywa się przy uwzględnieniu m.in. liczby zgonów i zakażeń koronawirusem w poszczególnych regionach Hiszpanii. Plan ten został podzielony na cztery etapy: od fazy 0 do 3.

  Od poniedziałku fazą 2 objęte zostały prowincje, które dotychczas znajdowały się na pierwszym etapie usuwania obostrzeń i korzystały m.in. z prawa do przemieszczania się poza teren gminy, a także konsumpcji w placówkach gastronomicznych wewnątrz budynków.

  W poniedziałek z fazy 0 do 1 przeszła aglomeracja Madrytu, a także Katalonia i wspólnota autonomiczna Kastylii i Leonu. Na terenach tych można już m.in. wychodzić na ulicę w grupie do 10 osób, odwiedzać parki i muzea, a także korzystać z usług wielkopowierzchniowych placówek handlowych.

 • 12:05

  Włochy: 400 euro kary otrzymał mieszkaniec miasta Pawia w Lombardii na północy Włoch za to, że na ulicy objął swoją narzeczoną - podał lokalny dziennik. Oboje mieli maseczki, ale policjanci wyjaśnili, że osoby, które nie mieszkają razem, muszą zachować dystans.

  Za nieprzestrzeganie tej normy 20-latek otrzymał karę w wysokości 400 euro. Jeśli zapłaci ją w ciągu miesiąca, grzywna zostanie obniżona do 280 euro.

  Zaznacza się, że obejmowana kobieta nie została ukarana, gdyż według policjantów została zaskoczona gestem swego partnera i nie ponosi odpowiedzialności za naruszenie przepisów.

 • 11:43
 • 11:27

  Francja: 10,5 mln wirtualnych odwiedzin w czasie kwarantanny odnotowało Muzeum Luwru – informują władze placówki, zachęcając do dalszych wizyt online. Placówka jest zamknięta dla zwiedzających z powodu obostrzeń obowiązujących w regionie paryskim Ile-de-France w związku z COVID-19.

 • 11:27

  Malezja: 172 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, łącznie 7417. Od początku epidemii w kraju zmarło 115 osób, z czego żadna w ostatniej dobie.

 • 11:25

  Indonezja: 479 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 22 750. Zmarło 19 kolejnych osób zakażonych, łącznie 1391.

 • 11:08

  Francja: Lekarze i inni pracownicy służby zdrowia we Francji w opublikowanym w poniedziałek liście otwartym do prezydenta Emmanuela Macrona apelują o reformę służby zdrowia, a sytuację krajowych szpitali w czasie pandemii COVID-19 nazywają "katastrofalną".

  Reforma ścieżki kariery pracowników medycznych, równy dostęp do opieki zdrowotnej dla wszystkich, reforma psychiatrii i ubezpieczenia zdrowotnego, modernizacja studiów medycznych - to postulaty, które znalazły się w manifeście pracowników służby zdrowia, zamieszczonym w dzienniku "Liberation".

  Sygnatariusze przyznają w nim, że szpitale wymagały reformy jeszcze przed wyborem Macrona na prezydenta w 2017 roku, ale żądają od szefa państwa zdecydowanych działań.

 • 10:32

  Filipiny: Zmarło pięć kolejnych osób zakażonych koronawirusem, zarejestrowano 284 nowe przypadki zakażenia. Łącznie w kraju zmarły 873 osoby i wykryto 14 319 przypadków zakażenia. Wyzdrowiało 3323 pacjentów.

 • 10:10

  Polska: 148 nowych zakażeń koronawirusem. Ostatniej doby nie ma zgłoszonego przypadku zgonu. Łącznie 21 440 przypadków i 996 zgonów.

  Nowe potwierdzone wynikami badań laboratoryjnych przypadki zanotowano na terenie województw: śląskiego (89), wielkopolskiego (18), dolnośląskiego (15), lubelskiego (10), świętokrzyskiego (4), opolskiego (4), pomorskiego (3), podlaskiego (3), lubuskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

 • 9:53

  Węgry otworzyły południową granicę dla obywateli Serbii i Węgier od poniedziałku rano - poinformował minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto na konferencji prasowej.

 • 9:40

  Rosja: 8946 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby, łącznie 353 427. Zmarły 92 kolejne osoby zakażone, łącznie 3633.

 • 9:30

  Grecja: Od poniedziałku Grecy mogą znowu podróżować na greckie wyspy, które pozostawały zamknięte od marca. Ponownie uruchomiono promy. W zeszłym tygodniu władze poinformowały, że turyści z zagranicy będą mogli przybyć do Grecji prawdopodobnie od czerwca.

 • 9:28

  Hiszpania: Minister turystyki Reyes Maroto poinformował, że turyści mogą rezerwować wakacje w Hiszpanii od lipca, bo prawdopodobnie wtedy zostanie już zniesiony obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla osób z zagranicy.

 • 9:22

  Ameryka Łacińska: Ponad 40 tys. osób zakażonych koronawirusem zmarło w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach od początku pandemii COVID-19 - wynika z najnowszego zestawienia agencji AFP sporządzonego na podstawie oficjalnych danych z poszczególnych krajów tego regionu.

  Liczba ofiar śmiertelnych w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach podwoiła się w ciągu dwóch tygodni.

 • 9:21

  Singapur: 344 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 31 960.

 • 9:00

  Ukraina: W ciągu ostatniej doby wykryto 259 przypadków zakażenia koronawirusem, sześcioro chorych na COVID-19 zmarło, a 126 wyzdrowiało - podał w poniedziałek ukraiński resort ochrony zdrowia. Bilans infekcji wzrósł do 21 245, zgonów do 623, a wyzdrowień do 7234.

  Jak przekazało Centrum Zdrowia Publicznego, na COVID-19 zachorowało w kraju 1546 dzieci i 4112 pracowników medycznych.

 • 8:59

  Tajlandia: Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem, zmarła jedna osoba zakażona SARS-CoV-2. Łącznie w kraju wykryto 3042 zakażenia i zmarło 57 osób. Wyzdrowiało ponad 96 procent pacjentów.

 • 8:55

  Chiny: Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała w poniedziałek o 11 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, wszystkie dotyczą osób, które przyjechały z zagranicy. Nie odnotowano ani jednego nowego zgonu.

  Raport z poprzedniego dnia mówił o trzech przypadkach nowych zakażeń, wszystkie były "zaimportowane". Ogólna liczba osób zakażonych w Chinach wynosi 82 985.

  Od początku epidemii w Chinach zmarły 4634 osoby.

  Chińskie służby medyczne stwierdziły także 40 nowych bezobjawowych przypadków zakażenia koronawirusem, które nie są zaliczane do bilansu osób zainfekowanych, dopóki nie wystąpią objawy choroby.

 • 8:46

  Węgry: W ciągu ostatniej doby zmarło pięć osób chorych na COVID-19. Wykryto też pięć nowych zakażeń, czyli najmniej od miesiąca.

  Na Węgrzech zmarło w sumie 491 osób zakażonych, potwierdzono łącznie 3756 zakażeń. 1711 osób uznano dotąd za wyleczone.

 • 8:15
 • 7:30
 • 6:53

  Niemcy: W ciągu ostatniej doby wykryto 289 zakażeń koronawirusem. Zmarło 10 osób - podał w poniedziałek Instytut im. Roberta Kocha w Berlinie. Tym samym liczba zakażonych w tym kraju od początku epidemii wzrosła do 178 570, a łączny bilans zgonów do 8257.

 • 6:22

  Meksyk: 215 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby, stwierdzono także 2764 nowe przypadki infekcji. W sumie w Meksyku zmarły 7394 osoby chore na COVID-19. Potwierdzono 68 620 zakażeń.

 • 5:52

  Brazylia: 653 osoby zmarły w ciągu ostatniej doby w Brazylii z powodu zakażenia koronawirusem - poinformowało ministerstwo zdrowia. W sumie w tym kraju zmarło 22 666 osób chorych na COVID-19.

 • 5:45
 • 5:40

  USA: O 638 wzrósł w ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych epidemii w Stanach Zjednoczonych. To najmniejszy wzrost od 30 marca. Łączna liczba zgonów z powodu koronawirusa w tym kraju wynosi 97 698.

Autor:ads,mart/kab,dap

Źródło: Reuters, PAP

Tagi:
Raporty: