TVN24 | Świat

Norwegia rozszerza listę "czerwonych krajów"

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Norweskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w środę o rozszerzeniu listy "czerwonych" krajów. Od soboty osoby przyjeżdżające z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Grecji oraz Austrii obowiązywać będzie 10-dniowa kwarantanna z powodu pandemii COVID-19.

Jak podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Norwegii, w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Grecji oraz Austrii liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem przekroczyła więcej niż 20 na 100 tysięcy mieszkańców w okresie dwóch tygodni. Podobną tendencję odnotowano w Kopenhadze, dlatego również stolica Danii obok miasta Aarhus na Jutlandii została uznana za ryzykowne miejsce wyjazdów. Natomiast kwarantanna nie będzie już obowiązywać osoby przyjeżdżające z regionu w północnej Szwecji Norrbotten.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Władze Norwegii odradzają swoim obywatelom podróży do Andory, Belgii, Bułgarii, Wysp Owczych, Francji, Islandii, Chorwacji, Cypru, Luksemburga, Malty, Monako, Holandii, Polski, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Szwajcarii, Czech, a także niektórych regionów Szwecji oraz Danii.

Na norweskich lotniskach oraz terminalach promowych uruchamiane są kolejne przenośne centra medyczne, w których podróżni wjeżdżający do kraju mogą poddać się badaniom na obecność koronawirusa.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Od środy Islandia zaostrzyła dotychczasowe przepisy epidemiologiczne w związku ze wzrostem nowych przypadków SARS-CoV-2. Podróżni przyjeżdżający do tego kraju będą poddawani dwukrotnym testom: pierwszy odbywać się będzie na granicy, a drugi po 4-5 dniach. W czasie między jednym a drugim należy poddać się kwarantannie.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: