TVN24 | Świat

Koronawirus w Niemczech. Minister zdrowia o szczepieniach

TVN24 | Świat

Autor:
ads/kab
Źródło:
PAP

Potrzebujemy jeszcze co najmniej pięć milionów szczepień, żeby jesień i zima były bezpieczniejsze - napisał minister zdrowia Niemiec Jens Spahn. Oświadczył, że "liczba zaszczepionych ludzi jest za mała, aby zapobiec przeciążeniu ochrony zdrowia".

W Niemczech ponad 61 procent mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. Liczba nowych szczepień spada jednak w ostatnich tygodniach, a nowych, dobowych przypadków COVID-19 od połowy lipca z dnia na dzień przybywa.

Minister zdrowia Jens Spahn napisał, że "aby zapewnić bezpieczniejszą jesień i zimę, potrzeba jeszcze pięć milionów szczepień".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Liczba zaszczepionych ludzi jest za mała, aby zapobiec przeciążeniu ochrony zdrowia" - oświadczył Spahn w mediach społecznościowych. 90 procent pacjentów z COVIDD-19 na oddziałach intensywnej terapii to osoby niezaszczepione - dodał.

Jesień z koronawirusem. Eksperci ostrzegają

O zagrożeniu ostrzegał też Christian Karagiannidis, dyrektor naukowy Interdyscyplinarnego Stowarzyszenia Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (DIVI). - Jeżeli do października znacznie nie wzrośnie liczba szczepień, to jesienią będziemy mieli naprawdę wysoki przyrost liczby pacjentów na intensywnej terapii - powiedział. Wirusolog Christian Drosten z kliniki Charite w Berlinie ocenił, że ewentualne złagodzenie restrykcji związanych z koronawirusem na jesieni jest ryzykowne. Ostrzegł, że wraz ze wzrostem zachorowań konieczne może być przywrócenie większych obostrzeń.

Koronawirus w Niemczech

Jak podaje Instytut imienia Roberta Kocha, w Niemczech na COVID-19 zmarło ponad 92 tysiące osób. W piątek zgłoszono prawie 2,9 tysiąca nowych przypadków infekcji oraz 24 zgony osób chorych na COVID-19.

Autor:ads/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: