Minister zdrowia Niemiec z koronawirusem, ale rząd nie uda się na kwarantannę

TVN24 | Świat

Autor:
pp//now
Źródło:
PAP

Pozytywny wynik testu na koronawirusa uzyskał w środę po południu minister zdrowia Niemiec Jens Spahn. Wcześniej uczestniczył w posiedzeniu rządu, ale dzięki przestrzeganiu zasad pozostali ministrowie nie muszą udawać się na kwarantannę - poinformował rzecznik niemieckiego rządu.

40-letni Jens Spahn, który miał już wcześniej objawy przeziębienia, natychmiast po uzyskaniu wyniku zaczął się samoizolować w swoim domu - przekazał resort zdrowia w komunikacie. Dodano, że obecnie informowane są osoby, z którymi polityk miał kontakt.

Wcześniej w środę Spahn uczestniczył w posiedzeniu rządu, ale inni ministrowie nie udadzą się na kwarantannę - przekazał rzecznik gabinetu Steffen Seibert.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

- Spotkania rządu federalnego odbywają się w zgodzie z zasadami higieny i zachowania odległości, przez co nawet gdy uczestniczy w nich osoba, u której później stwierdzi się zakażenie koronawirusem, nie ma potrzeby izolować innych czy nawet wszystkich uczestników - powiedział.

Od soboty w domowej kwarantannie przebywa prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier po wykryciu infekcji koronawirusem u jednego z jego ochroniarzy - przypomina agencja AFP. Wyniki testów przeprowadzonych u szefa państwa dały negatywny rezultat.

Frank-Walter Steinmeier Shutterstock

Bilans pandemii w Niemczech

Liczba nowych infekcji SARS-CoV-2 w Niemczech rośnie, choć w liczbach bezwzględnych i w przeliczeniu na mieszkańca jest niższa niż w innych krajach europejskich. W sobotę było ich 7830, najwięcej od początku epidemii w tym państwie.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

W Niemczech koronawirusem zakaziły się dotąd 380 762 osoby, z których 9875 zmarło.

Autor:pp//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: