To nie jest "choroba starych ludzi". W Moskwie najwięcej zakażeń wśród osób w wieku 18-40 lat

TVN24 | Świat

Autor:
tas//rzw
Źródło:
Echo Moskwy, Kommiersant

W ciągu ostatniej doby w Rosji zarejestrowano 302 przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej w Moskwie - 212. Od początku epidemii, według oficjalnych statystyk, w całym kraju chorobę COVID-19 zdiagnozowano u 1836 pacjentów. Większość zainfekowanych w stolicy, jak podają jej władze, to osoby w wieku 18-40 lat.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W Moskwie zakażonych koronawirusem jest w skali kraju najwięcej. W poniedziałek po południu ich liczba osiągnęła łącznie 1226, w ciągu doby przybyło 212 osób ze zdiagnozowaną infekcją. W całym kraju było ich w tym czasie 302.

Jak podał rosyjski sztab do spraw zwalczania koronawirusa, wśród 212 mieszkańców rosyjskiej stolicy, których infekcję stwierdzono w ciągu ostatnich 24 godzin, prawie połowa (102 osoby) to ludzie w wieku 18-40 lat. 58 osób ma od 40 do 65 lat, 35 osób jest powyżej 65 lat. Odnotowano także 17 przypadków zakażeń wśród dzieci.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Koronawirus w Rosji

Z powodu rosnącej liczby zakażonych mer stolicy Siergiej Sobianin wprowadził nowe restrykcje. Od poniedziałku mieszkańcy stolicy nie mogą bez powodu wychodzić z domu. Ograniczenia nie dotyczą osób, które pracują lub muszą skorzystać z pomocy lekarskiej. Wychodzić z domu będzie też można po podstawowe zakupy w sklepach spożywczych lub do apteki. Spacer z psem jest dozwolony, ale w promieniu stu metrów od miejsca zamieszkania.  

W Rosji liczba zakażonych w poniedziałek po południu wzrosła do 1836. Wyzdrowiało 66 osób, zmarło dziewięć.

Autor:tas//rzw

Źródło: Echo Moskwy, Kommiersant

Tagi:
Raporty: