TVN24 | Świat

Media: Polak zakażony koronawirusem w Seulu. "Konsul RP w kontakcie z miejscowymi służbami sanitarnymi"

TVN24 | Świat

Autor:
momo,
akw/b
Źródło:
Yonhap, PAP, tvn24.pl

U przebywającego w Seulu Polaka wykryto koronawirusa - podała w czwartek południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap. "Do Ambasady RP w Seulu dotarła informacja o zarażonym obywatelu RP. Konsul pozostaje w kontakcie z właściwymi miejscowymi służbami sanitarnymi" - przekazało biuro rzecznika polskiego MSZ.

Według Yonhap, Polak przybył na międzynarodowe lotnisko Inczon w Seulu we wtorek, nie sprecyzowano skąd. Jak informuje agencja, w czwartek mężczyzna został pozytywnie zdiagnozowany na obecność koronawirusa.

Yonhap dodała, że w ramach środków ostrożności samolot polskiej linii lotniczej, którym podróżował zakażony, wrócił do Warszawy wyłącznie z członkami załogi na pokładzie. 

"Informujemy, że do Ambasady RP w Seulu dotarła informacja o zarażonym obywatelu RP. Konsul RP w Seulu pozostaje w kontakcie z właściwymi miejscowymi służbami sanitarnymi. Ze względu na charakter sprawy Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie udziela bliższych informacji na ten temat" - przekazało portalowi tvn24.pl biuro rzecznika polskiego MSZ.

Pandemia koronawirusa

Korea Południowa jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa, która wybuchła pod koniec 2019 roku w chińskim mieście Wuhan. W Korei stwierdzono dotychczas 7 979 przypadków zakażeń i 71 zgonów.

W Polsce potwierdzono ponad 60 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. W czwartek 12 marca zmarła 57-letnia kobieta, która w krytycznym stanie przebywała w poznańskim szpitalu. Kobieta cierpiała też na inne schorzenia. Kilku chorych - w Szczecinie, Wrocławiu, Bełżycach oraz Lublinie - jest w ciężkim stanie. W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem, rozszerzony został zakres kontroli sanitarnej na granicach, odwołano wydarzenia masowe i zamknięto placówki oświatowe.

"KORONAWIRUS. RAPORT" - EKSPERCI ODPOWIADAJĄ W TVN24 NA WASZE PYTANIA

Autor:momo, akw/b

Źródło: Yonhap, PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: