TVN24 | Świat

Młodsze dzieci z grupy ryzyka dostaną szczepionkę. Izrael rozpoczyna ogólnokrajową akcję

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Ministerstwo zdrowia Izraela od 1 sierpnia będzie szczepić dzieci w wieku od 5 do 11 lat zagrożone poważnymi komplikacjami zdrowotnymi w przypadku zakażenia koronawirusem. "Jest to specjalne zezwolenie, a każde szczepienie będzie określane indywidualnie dla każdego przypadku" - powiedział rzecznik ministerstwa.

W specjalnym zarządzeniu izraelski resort zdrowia dał zielone światło funduszom ubezpieczeń zdrowotnych na szczepienie od 1 sierpnia dzieci w wieku od 5 do 11 lat, które są "narażone na duże ryzyko poważnej choroby lub śmierci w wyniku infekcji koronawirusem".

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

- Jest to specjalne zezwolenie, a każde szczepienie będzie określane indywidualnie dla każdego przypadku - powiedział rzecznik ministerstwa. - Natomiast szczepienie wszystkich dzieci w wieku od 5 do 11 lat nie jest zalecane na tym etapie – wyjaśnił.

Zgodnie z zarządzeniem ministerstwa dzieciom z ciężką przewlekłą chorobą płuc, ciężką immunosupresją, zaburzeniami neurorozwojowymi, niedokrwistością, niewydolnością serca, nadciśnieniem płucnym i ciężką otyłością można będzie podać dawkę 0,1 ml szczepionki Pfizera, trzykrotnie mniejszą niż dawka standardowa.

Sytuacja epidemiczna w Izraelu

W obliczu wzrostu liczby zakażeń w ostatnich tygodniach władze Izraela ogłosiły częściowy powrót do zielonych przepustek. Tylko osoby w pełni zaszczepione, wyleczone z COVID-19 lub z ujemnym wynikiem testu PCR z ostatnich 72 godzin będą mogły uczestniczyć w imprezach z udziałem ponad 100 osób.

Zielona przepustka została przywrócona również na imprezach sportowych, w siłowniach, restauracjach, na konferencjach, w miejscach turystycznych i w domach kultury.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: