Młody pastor po tygodniu walki w szpitalu: kocham was, lekarze i pielęgniarki

TVN24 | Świat

Autor:
js/adso
Źródło:
TVN24, PAP
Zakażony wirusem pastor z hrabstwa Down w Irlandii Północnej: Koronawirus chce cię zabić. Dziś jestem wdzięczny, że żyjęTVN24, Reuters
wideo 2/35
TVN24, ReutersZakażony wirusem pastor z hrabstwa Down w Irlandii Północnej: Koronawirus chce cię zabić. Dziś jestem wdzięczny, że żyję

Koronawirus jest niebezpieczny. Chce pozbawić cię życia, sprawia, że nie możesz oddychać - przestrzega na nagraniu zakażony 40-letni pastor z hrabstwa Down w Irlandii Północnej. Ostatni tydzień spędził na oddziale intensywnej terapii. Lekarze walczyli o jego zdrowie nieustannie.

40-letni Mark McClurg przebywający w jednym ze szpitali prowincji Ulster po południowym wschodzie Irlandii Północnej teraz ze szpitalnego łóżka, na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu, apeluje, by nie lekceważyć zagrożenia.

- Koronawirus jest śmiertelny. Jest niebezpieczny. Chce cię zabić. Chce pozbawić cię życia, sprawia, że nie możesz oddychać - powiedział. - Dziś jestem wdzięczny, że żyję - mówi na nagraniu pastor.

Podziękował całej załodze szpitala za to, że "każdego dnia i każdej nocy, przez 24 godziny na dobę ratowali jego życie." - Nie wiem, co powiedzieć wszystkim lekarzom i pielęgniarkom. Kocham was - stwierdził.

40-letni Mark McClurg przez ostatni tydzień walczył z koronawirusem
Mark McClurg

Przypadki zakażenia w Wielkiej Brytanii

W środę wieczorem brytyjskie służby medyczne poinformowały, że odnotowano łącznie 9529 przypadków zakażenia koronawirusem w Zjednoczonym Królestwie. Zmarły 463 osoby.

414 osób zmarło w Anglii, w tym 143 w Londynie, w Szkocji i w Walii - po 22, natomiast w Irlandii Północnej - siedem. Również w Anglii jest najwięcej wykrytych zakażeń - 7973, w Szkocji jest ich 719, w Walii - 628, zaś w Irlandii Północnej - 209.

js/adso

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: