Negatywny test już nie wystarczy. Od teraz podróżujący z Europy będą musieli przejść kwarantannę

Autor:
momo//rzw
Źródło:
PAP

Dotychczas osoby podróżujące z Europy do Iranu potrzebowały jedynie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Teraz po przyjeździe do Islamskiej Republiki Europejczycy będą musieli dodatkowo przejść dwutygodniową kwarantannę.

Podróżujący do Iranu z Europy będą musieli przejść dwutygodniową kwarantannę po przyjeździe - poinformował w sobotę szef zespołu ds. koronawirusa w irańskim rządzie Alireza Raisi. Dodał, że podróżni przybywający z Europy, którzy przywiozą ze sobą negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa, po przyjeździe będą testowani ponownie. Będą musieli poddać się samoizolacji nawet, jeśli badanie nie wykaże u nich obecności SARS-CoV-2.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Do tej pory podróżni z Europy, którzy chcieli wjechać do Iranu, musieli mieć tylko negatywne wyniki testów.

Podróżni z innych regionów, w tym krajów sąsiednich, będą musieli mieć negatywne wyniki testów przed przyjazdem do Islamskiej Republiki Iranu - przekazał w telewizji państwowej Raisi. Powiedział, że nowe środki wchodzą w życie "od teraz".

Irańska szczepionka "okazała się skuteczna"

Pod koniec grudnia 2020 roku Iran rozpoczął próby szczepionkowe na ludziach swojego pierwszego krajowego preparatu, twierdząc, że może on pomóc w pokonaniu pandemii pomimo amerykańskich sankcji, które wpływają na zdolność Teheranu do importowania szczepionek.

W sobotę przedstawiciele służby zdrowia oświadczyli, że wyprodukowana w Iranie szczepionka Barekat okazała się skuteczna przeciwko wysoce zakaźnemu wariantowi koronawirusa, który pojawił się w Wielkiej Brytanii. - Testy przeprowadzone na osoczu krwi trzech ochotników, którym podano szczepionkę COVIran Barekat całkowicie zneutralizowały zmutowanego koronawirusa - oznajmił w państwowej telewizji Hasan Dżalili, kierujący zespołem, który produkuje lokalną szczepionkę.

Iran zatwierdził również rosyjską szczepionkę Sputnik V i planuje zarówno jej import, jak i produkcję.

Według danych rządowych w Iranie od wybuchu epidemii zdiagnozowano ponad 1,4 mln zakażeń koronawirusem, a 57 889 osób z COVID-19 zmarło. W ostatnich tygodniach nastąpił jednak spadek liczby nowych zakażeń.

Autor:momo//rzw

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości