Holenderscy ministrowie skrytykowali króla. "Zasady istnieją z jakiegoś powodu"

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Minister sprawiedliwości Holandii skrytykował króla Willema-Alexandra za nieprzestrzeganie dystansu sanitarnego. Monarcha odwiedził w czwartek holenderską strefę kibica w Hadze. Stanowisko w sprawie zachowania króla wyrazili także minister zdrowia i minister opieki medycznej.

Przed meczem piłkarskim Austria-Holandia monarcha pojawił się w centrum Hagi. Media obiegły fotografie króla ściskającego ręce kibiców i nieprzestrzegającego półtorametrowego dystansu. - Wszyscy musimy przestrzegać obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią, nawet członkowie rodziny królewskiej – powiedział minister sprawiedliwości Holandii Ferd Grappenhaus.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"Byłoby dobrze, gdyby każdy zachowywał dystans 1,5 metra"

Ministrowi sprawiedliwości wtórowała Tamara van Ark, minister opieki medycznej. - Zasady istnieją z jakiegoś powodu i ich przestrzeganie jest wspólną odpowiedzialnością – stwierdziła cytowana przez gazetę minister. Bardziej dyplomatyczny był szef resortu zdrowia Hugo de Jonge, który powiedział dziennikowi, że nie widział tych zdjęć, ale "byłoby dobrze, gdyby każdy zachowywał dystans 1,5 metra".

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości