Wyspy Kanaryjskie wprowadzają nowe restrykcje. Utrudnienia dla turystów

TVN24 | Świat

Autor:
akr/kab
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Nakaz używania maseczek we wszystkich zadaszonych obiektach, limity dla osób w placówkach gastronomicznych, ograniczona liczba osób pod opieką przewodników turystycznych - takie restrykcje zaczęły obowiązywać od wtorku na Wyspach Kanaryjskich. Regionalne władze zdecydowały się na ich wprowadzenie w związku z pandemią. Wcześniej, oprócz obowiązku utrzymywania dystansu społecznego, nie obowiązywały tam inne ograniczenia.

Na Wyspach Kanaryjskich weszły we wtorek w życie restrykcje dotyczące korzystania z miejsc publicznych w związku z pandemią COVID-19. Regionalne władze wprowadziły nakaz używania maseczek we wszystkich zadaszonych punktach, limity dla osób w placówkach gastronomicznych oraz ograniczenia w pracy przewodników turystycznych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak poinformował rzecznik prasowy kanaryjskiego rządu Julio Perez, zatwierdzone w poniedziałek przepisy ograniczają do 10 liczbę klientów, którzy w tym samym czasie mogą przebywać w restauracji. Dodał, że wprowadzono tam nakaz założenia przez konsumentów maseczek "natychmiast po zakończonej konsumpcji".

Perez wskazywał, że klienci muszą mieć poprawnie nałożone maseczki ochronne podczas wejścia do lokali gastronomicznych oraz do wszelkich zadaszonych obiektów publicznych na terenie tego hiszpańskiego archipelagu. - Nakaz noszenia maseczek w takich placówkach dotyczy również sytuacji, kiedy w obiekcie tym osoba przebywa samotnie - wyjaśniał rzecznik regionalnego rządu.

Ponadto zgodnie z nowymi przepisami przewodnicy turystyczni na Wyspach Kanaryjskich od wtorku mogą pracować z wycieczkami składającymi się z nie więcej niż 55 osób.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Koronawirus w Hiszpanii

Wyspy Kanaryjskie były dotychczas jedyną z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii, w której poza 1,5-metrowym dystansem społecznym po nasileniu się w lipcu przypadków COVID-19, nie wprowadzono dodatkowych restrykcji.

W Hiszpanii nie maleje liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Z szacunków ministerstwa zdrowia tego kraju wynika, że pomiędzy piątkiem a poniedziałkiem przybyło 8532 nowe infekcje oraz 27 ofiar śmiertelnych.

W Hiszpanii do wtorku potwierdzono 344 134 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły 28 472 zainfekowane osoby. Obecnie jest tam 118 704 aktywne przypadki, z czego 617 osób jest w stanie ciężkim.

Z danych służb medycznych wynika, że najwięcej zakażeń koronawirusem wystąpiło od piątku w Katalonii i Aragonii na północnym wschodzie, w Andaluzji na południu, a także w położonym na północy Kraju Basków. W poniedziałek rano minister zdrowia Salvador Illa ogłosił, że w kierowanym przez niego resorcie powstał odrębny zespół, monitorujący na bieżąco ogniska zakażenia w kraju i podejmujący decyzje w kwestii wspierania walki z epidemią w regionach najbardziej dotkniętych koronawirusem.

Autor:akr/kab

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: