Tysiące zakażeń w Hiszpanii i Francji. Katalonia buduje nowe szpitale polowe

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

W ciągu ostatniej doby wykryto ponad 7 tysięcy zakażeń koronawirusem - poinformowało francuskie ministerstwo zdrowia. W Hiszpanii odnotowano 8581 nowych przypadków zakażenia i potwierdzono 42 zgony będące skutkiem COVID-19. Z kolei w Portugalii w ostatnich 24 godzinach zanotowano trzy nowe ofiary śmiertelne epidemii.

Francuskie ministerstwo zdrowia poinformowało w środę, że w ciągu ostatniej doby wykryto 7017 zakażeń koronawirusem. Dobę wcześniej było ich 4982. Łącznie od początku pandemii zmarło 30 686 osób, w tym w ciągu ostatnich 24 godzinach - 25 osób. Łączna liczba zarejestrowanych infekcji wynosi 293 024. Wzrost zakażeń wynika nie tylko z większej liczby przeprowadzonych testów, ale także wyższego odsetka wyników pozytywnych, wynoszącego 4,3 procenta.

W środę liczba pacjentów hospitalizowanych na OIOM wzrosła o 22 osoby i wynosi 446. Łącznie we francuskich szpitalach przebywają obecnie 4632 osoby zakażone koronawirusem, o 28 więcej niż poprzedniej doby. Według ministerstwa zdrowia w ciągu ostatnich siedmiu dni przeprowadzono ponad milion testów (1 004 859).

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Katalonia buduje nowe szpitale polowe

Podczas ostatniej doby w Hiszpanii potwierdzono 42 zgony będące skutkiem zakażenia koronawirusem - podało ministerstwo zdrowia tego kraju. W środowym komunikacie przekazano, że w dalszym ciągu nie słabnie dynamika zachorowań i zgonów po infekcji wirusem SARS-CoV-2. Sprecyzowano, że pomiędzy wtorkiem a środą liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wzrosła o 42, do 29 194.

Podczas minionych 24 godzin znacząco zwiększyła się też liczba nowych zakażeń - o 8581 wobec wtorku. W sumie w całym kraju potwierdzono do środy 479 554 przypadki infekcji. Ze statystyk służb medycznych Hiszpanii wynika, że w dalszym ciągu najwięcej zakażeń koronawirusem występuje w aglomeracji Madrytu, w Kraju Basków oraz w Andaluzji. W Katalonii natomiast regionalne władze ogłosiły w środę rozpoczęcie budowy pięciu szpitali polowych, które mają być wsparciem w walce z drugą falą epidemii.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Portugalia monitoruje sytuację w szkołach

Z kolei w Portugalii podczas ubiegłej doby zanotowano trzy zgony pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tym samym do 1827. Jak poinformowała w środę portugalska minister zdrowia Marta Temido, podczas ostatnich 24 godzin potwierdzono 390 zakażeń. Podała, że w sumie w Portugalii zanotowano już 58 633 przypadków infekcji.

Szefowa resortu zdrowia zapowiedziała podczas konferencji prasowej w Lizbonie, że rozpoczynające się w pierwszej połowie września zajęcia w szkołach będą monitorowane przez ministerstwo zdrowia pod kątem liczby infekcji. Wyjaśniła, że dopiero po kilku dniach od wznowienia lekcji resort podejmie decyzje dotyczące udziału publiczności w imprezach masowych, takich jak np. mecze piłkarskie.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: