Hiszpania zapowiada zniesienie kwarantanny dla przyjeżdżających z zagranicy

TVN24 | Świat

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Rząd w Madrycie zapowiedział, że od 1 lipca zniesiona zostanie w kraju obowiązkowa dwutygodniowa kwarantanna dla osób przybywających z zagranicy.

Jak poinformowała minister przemysłu, handlu i turystyki Reyes Maroto, decyzje prawne dotyczące uchylenia obowiązkowej kwarantanny w Hiszpanii zapadną po zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego. Ten upłynie w Hiszpanii 7 czerwca. Reyes Maroto przypomniała, że nakaz kwarantanny obowiązuje w Hiszpanii od 15 maja. Zobowiązuje on osoby, które przybyły do tego kraju, do pozostawania w miejscu zakwaterowania z wyjątkiem wyjścia do lekarza, udania się na zakupy lub nagłego przypadku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Deklarację hiszpańskiej minister przemysłu, handlu i turystyki potwierdziła w poniedziałek inna członkini rządu Pedra Sancheza, szefowa hiszpańskiej dyplomacji Arancha Gonzalez Laya. W komunikacie opublikowanym na Twitterze napisała też, że “najgorsze już minęło” w związku z epidemią. “Od lipca reaktywujemy stopniowo turystykę międzynarodową, znosząc kwarantannę i w pełni zapewniamy bezpieczeństwo sanitarne” - napisała Gonzalez Laya.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

W sobotę premier Pedro Sanchez zapowiedział, że od lipca Hiszpania przywróci swobodny ruch turystyczny, który od marca został ograniczony z powodu epidemii koronawirusa. Zapewniając podczas konferencji prasowej w Madrycie turystów o “bezpiecznym sezonie urlopowym”, Sanchez wezwał też właścicieli hiszpańskich hoteli i placówek gastronomicznych do rozpoczęcia przygotowań do wznowienia pełnej działalności swoich obiektów.

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: