Ponad 12 tysięcy zakażeń w Hiszpanii. W Portugalii najwięcej infekcji od połowy kwietnia

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Pogarsza się sytuacja epidemiczna w państwach Półwyspu Iberyjskiego – w Hiszpanii stwierdzono 12 tysięcy nowych zakażeń. Z kolei w Portugalii potwierdzono 687 infekcji, czyli najwięcej od połowy kwietnia.

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia Hiszpanii, podczas ostatniej doby w całym kraju potwierdzono 12 183 przypadki infekcji. Najwięcej z zakażeń zanotowanych podczas minionych 24 godzin stwierdzono we wspólnocie autonomicznej Madrytu, w Kraju Basków oraz w Katalonii i Andaluzji.

Mimo dynamicznego wzrostu zakażeń, minister zdrowia Hiszpanii Fernando Simon powiedział w czwartek, że w wielu prowincjach w kraju zwalnia tempo zakażeń, a Hiszpania oczekuje stabilizacji liczby nowych infekcji.

Resort zdrowia oszacował, że do piątkowego wieczora w Hiszpanii zanotowano łącznie 566 326 przypadków infekcji. Hiszpańskie służby medyczne ogłosiły, że pomiędzy czwartkiem a piątkiem potwierdzono też 48 nowych zgonów wskutek COVID-19. Łącznie w całym kraju zmarło już na tę chorobę 29 699 osób.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

W Portugalii najwięcej infekcji od połowy kwietnia

Najwyższy od wiosny wzrost zakażeń koronawirusem nastąpił także w Portugalii, gdzie podczas ostatnich 24 godzin potwierdzono 687 przypadków. To najwyższa od połowy kwietnia liczba osób zakażonych w ciągu jednej doby.

Według komunikatu służb medycznych Portugalii do piątkowego wieczora zanotowano tam w sumie już 62 813 infekcji, z których wciąż aktywnych jest 17 314. Z szacunków portugalskiego resortu zdrowia wynika, że podczas ostatniej doby liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wzrosła o trzy, do 1855.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: