Wyraźny wzrost liczby zakażeń w Portugalii i Hiszpanii

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Rząd Hiszpanii i władze regionalne podały w czwartek, po raz kolejny w ostatnich dniach, rozbieżne dane dotyczące liczby zmarłych na COVID-19. Wyraźnie wyższa niż dobę wcześniej okazała się liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w tym kraju. Także w Portugalii nastąpił znaczący wzrost liczby infekcji.

Hiszpański resort zdrowia w czwartkowym bilansie nie uwzględnił dwóch osób, które - według władz regionalnych - w ciągu ostatniej doby zmarły wskutek zakażenia koronawirusem na terenie wspólnoty autonomicznej Kastylii i Leonu oraz w Andaluzji. Według oświadczenia Ministerstwa Zdrowia od 7 czerwca w kraju utrzymuje się niezmienna liczba zgonów – 27 136. Resort podał też, że od środy liczba przypadków zakażenia wzrosła o 568, osiągając 245 251. Podczas wcześniejszej doby zanotowano 336 infekcji SARS-CoV-2.

W czwartek hiszpańska minister obrony Margarita Robles ujawniła, że z powodu trudnych doświadczeń podczas pracy w walce z epidemią koronawirusa pomocy psychologicznej potrzebowało 2200 żołnierzy. Brali oni udział między innymi w dezynfekowaniu domów spokojnej starości.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Nagły wzrost zakażeń w Portugalii

Podczas ostatniej doby także w Portugalii nastąpił wyraźny wzrost dynamiki zachorowań na COVID-19. Służby medyczne szacują, że od środy w kraju przybyło 417 przypadków infekcji koronawirusem, a ich łączna liczba sięga 38 089. Jak poinformowała w czwartek minister zdrowia Portugalii Marta Temido, w dalszym ciągu najwięcej nowych infekcji notowanych jest w aglomeracji Lizbony oraz w sąsiadującym z nią regionie Doliny Tagu (Vale do Tejo). Od środy zanotowano tam prawie 80 proc. wszystkich potwierdzonych w Portugalii nowych zakażeń.

Według informacji portugalskiego ministerstwa zdrowia w ciągu ostatnich 24 godzin zmarła jedna osoba zakażona SARS-CoV-2. Łączna liczba ofiar śmiertelnych tego wirusa wynosi w Portugalii 1524.

Autor:asty

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości