TVN24 | Świat

Tragiczna doba w Hiszpanii. Ponad 2 tysiące zakażeń w jeden dzień, zmarły 182 osoby

TVN24 | Świat

Autor:
mart/kg
Źródło:
PAP

Od poniedziałku do wtorku w Hiszpanii zmarły 182 osoby zakażone koronawirusem. To rekordowy wzrost śmiertelności w ciągu jednej doby w tym kraju. Łącznie w Hiszpanii zmarło 491 osób.

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia Hiszpanii, opublikowane dane dowodzą największej dynamiki śmiertelności w tym kraju z powodu COVID-19 od czasu zanotowania pierwszego przypadku choroby pod koniec stycznia.

KORONAWIRUS SIĘ ROZPRZESTRZENIA. RAPORT TVN24.PL >>>

Szybko rośnie też liczba zainfekowanych. Tylko w ciągu 12 godzin przybyło 1300 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a w ciągu doby - prawie 2 tysiące. Łącznie w kraju odnotowano 11 178 przypadków zakażenia, a 491 zakażonych zmarło (z czego 182 w ciągu ostatniej doby).

Najbardziej dotkniętym pandemią regionem Hiszpanii pozostaje wciąż wspólnota autonomiczna Madrytu, gdzie na COVID-19 zachorowało już ponad 4160 osób i zmarło 213.

Wprowadzane ograniczenia

Wraz z obowiązującym od północy zakazem wjazdu na terytorium Hiszpanii turystów we wtorek rano rząd wspólnoty autonomicznej Balearów wezwał urlopowiczów przebywających na tych wyspach do opuszczenia archipelagu z powodu pandemii. We wtorek znajdowało się tam ponad 25 tysięcy przyjezdnych.

Jak oświadczyła we wtorek premier balearskiego rządu Francina Armengol, wszystkie biura turystyczne i właściciele hoteli zostali już poinformowani o tej konieczności.

- Pracujemy już nad operacją powrotu turystów do swoich domów - powiedziała Armengol, wyrażając przekonanie, że wieczorem na Balearach zaczną obowiązywać ograniczenia dotyczące przemieszczania się osób.

Do wtorkowego popołudnia na Balearach potwierdzono 76 zachorowań na COVID-19, a także jeden zgon z powodu tej choroby.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

W nocy z poniedziałku na wtorek wstrzymany został ruch turystyczny pomiędzy Hiszpanią a sąsiadującymi z nią krajami: Francją, Portugalią i Marokiem. Przepuszczani są jedynie obywatele Hiszpanii powracający do kraju, rezydenci, pracownicy przygraniczni oraz osoby przemieszczające się "z wyjątkowych powodów".

Autor:mart/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości