TVN24 | Świat

Kolejny szczyt poświęcony walce z koronawirusem. Szef Rady Europejskiej wyznacza termin

TVN24 | Świat

Autor:
pp//now
Źródło:
PAP

Na 19 listopada przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel zwołał kolejny wideoszczyt Unii Europejskiej w sprawie walki z koronawirusem.

"Szef Rady Europejskiej Charles Michel zwołuje nową wideokonferencję Rady Europejskiej poświęconą odpowiedzi UE na COVID-19 w czwartek 19 listopada o godzinie 18.00" - napisał na Twitterze Barend Leyts, rzecznik przewodniczącego Rady Europejskiej.

"Państwa członkowskie dostaną szczepionki w tym samym czasie i pod tymi samymi warunkami"

Podczas czwartkowej nieformalnej wideokonferencji na temat pandemii COVID-19 unijni przywódcy zgodzili się, że Unia Europejska potrzebuje "sprawiedliwego" rozdziału szczepionek i szybkich testów na obecność wirusa.

Komisja Europejska zapowiedziała też 220 milionów euro na transport pacjentów między krajami.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Jak powiedział późnym wieczorem w czwartek na konferencji prasowej w Brukseli szef Rady Europejskiej Charles Michel, żaden z przywódców nie miał wątpliwości, że sytuacja w Unii Europejskiej jest bardzo poważna. - To poważny kryzys, druga fala - podkreślił. Poinformował, że przywódcy dyskutowali między innymi o tym, jak osiągnąć porozumienie w sprawie wzajemnego uznawania i wykorzystywania szybkich testów identyfikujących COVID-19, co ma pozwolić na łatwiejsze przemieszczanie się pomiędzy krajami Unii. Prace nad tą kwestią mają być kontynuowane.

Autor:pp//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: