Pomimo restrykcji tłumy na plaży w Barcelonie

TVN24 | Świat

Autor:
mart/dap
Źródło:
ENEX, PAP

Pomimo wezwań do odpowiedzialności i przestrzegania przepisów na plaży Barceloneta w hiszpańskiej Barcelonie zebrały się tłumy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

W Barcelonie w niedzielę wiele osób udało się na plaże. Zgodnie z zasadami obowiązującymi w związku z pandemią COVID-19 można na nich tylko spacerować lub uprawiać sport.

Na plaży Barceloneta można było jednak spotkać osoby nie tylko opalające się, ale również zażywające kąpieli w morzu, co jest ściśle zabronione. Nie wszyscy też przestrzegali zasad dotyczących dystansowania się.

Ostatnia faza znoszenia restrykcji w części regionów

Realizowana od 4 maja przez rząd premiera Pedra Sancheza likwidacja obostrzeń odbywa się przy uwzględnieniu m.in. liczby zgonów i zakażeń koronawirusem w poszczególnych regionach Hiszpanii. Plan ten został podzielony na cztery etapy: od fazy 0 do 3.

Czytaj więcej w raporcie tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje.

Od poniedziałku fazą 2 objęte zostały prowincje, które dotychczas znajdowały się na pierwszym etapie usuwania obostrzeń i korzystały m.in. z prawa do przemieszczania się poza teren gminy, a także konsumpcji w placówkach gastronomicznych wewnątrz ich budynków.

W niedzielę wieczorem minister zdrowia Hiszpanii Salvador Illa zapowiedział, że realizowany do 30 czerwca rządowy plan przywracania normalności może w wielu regionach kraju dobiec końca szybciej niż pierwotnie planowano.

Autor:mart/dap

Źródło: ENEX, PAP

Tagi:
Raporty: