Premier Chorwacji "pozostanie w domu w izolacji"

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Rzecznik chorwackiego rządu w Zagrzebiu poinformował, że premier tego kraju, Andrej Plenković jest zakażony koronawirusem. Władze Chorwacji w zeszłym tygodniu zdecydowały o zamknięciu do Bożego Narodzenia restauracji i kawiarni oraz zakazały urządzania wesel.

Premier Andrej Plenković jest zakażony koronawirusem – poinformował w poniedziałek rzecznik rządu w Zagrzebiu. Szef chorwackiego rządu przebywa już w swoim domu w izolacji, bowiem w weekend pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskała jego żona. - Premier Plenković pozostanie w domu w izolacji przez 10 dni. Czuje się dobrze i będzie kontynuował swoje obowiązki z domu zgodnie ze wszystkimi zaleceniami lekarzy i epidemiologów - oświadczył rzecznik chorwackiego rządu. W poniedziałek Plenković prowadził online posiedzenie rządu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Restrykcje przed świętami Bożego Narodzenia

Władze Chorwacji w zeszłym tygodniu zdecydowały o zamknięciu do Bożego Narodzenia restauracji i kawiarni oraz zakazały urządzania wesel. W czwartek, drugi dzień z rzędu, rekordowo wzrosła liczba zakażeń - zanotowano w tym czasie 4009 nowych zakażeń i 51 ofiar śmiertelnych COVID-19.

Podjęto kolejne kroki mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa - od soboty do co najmniej 21 grudnia publiczne zgromadzenia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz ograniczają się do 25 osób, a prywatne spotkania do 10 osób - powiedział wówczas premier Andrej Plenković.

Dodatkowo dostępna powierzchnia w transporcie publicznym będzie ograniczona do 40 proc., piekarnie zamkną się o godzinie 22, a kawiarnie i restauracje będą zamknięte dla gości poza daniami przygotowywanymi na wynos. - Naszym celem są cztery posunięcia - wprowadzenie ograniczeń, rozszerzenie testowania, utrzymanie naszego systemu służby zdrowia i przygotowanie szczepień - powiedział Plenković na konferencji prasowej. Dodał, że rząd nie rozważa wprowadzenia lockdownu.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: