Ponad dwa tysiące zgonów w jeden dzień. "Jesteśmy w najgorszym momencie pandemii"

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Brazylijskie ministerstwo zdrowia podało w środę, że w ciągu ostatniej doby w kraju zarejestrowano 2286 kolejnych zgonów z powodu koronawirusa - to najwyższa dobowa liczba zgonów w tym kraju od początku pandemii.

Najwyższą dobową liczbę zgonów zarejestrowano w Brazylii już poprzedniego dnia, we wtorek - 1972. W środę, według oficjalnych danych, po raz pierwszy liczba ta przekroczyła 2 tysiące. Resort zdrowia poinformował także o prawie 80 tysiącach nowych zakażeniach koronawirusem.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

- Jesteśmy w najgorszym momencie pandemii w Brazylii, szybkie tempo przenoszenia się wirusa w różnych jego wariantach sprawia, że epidemia jest jeszcze groźniejsza. Rok 2021 będzie bardzo trudny - powiedziała agencji AFP Margareth Dalcolmo, pulmonolog z brazylijskiego instytut zdrowia publicznego.

Brazylia jest po Stanach Zjednoczonych krajem najbardziej dotkniętym skutkami epidemii, jeśli chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych. Od początku epidemii zmarło tam już 270 656 osób, a całkowita liczba zakażeń sięga 11,2 mln. Media alarmują, że w szpitalach zaczyna brakować łóżek, a kraj stoi w obliczu całkowitej zapaści służby zdrowia. Kampania szczepień, która miała pomóc w walce z koronawirusem, przebiega z dużymi problemami.

Autor:asty

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości