TVN24 | Świat

Premier Francji zakażony koronawirusem. Na kwarantannie także szef belgijskiego rządu

TVN24 | Świat

Autor:
momo//now
Źródło:
PAP

Francuski premier Jean Castex uzyskał w poniedziałek pozytywny wynik testu na koronawirusa - poinformowały jego służby prasowe. Szef rządu trafił na izolację na dziesięć dni. Jego program "zostanie w nadchodzących dniach zmieniony tak, aby mógł kontynuować swoją pracę" - zaznaczono w komunikacie.

Według służb prasowych premiera, Castex dowiedział się w poniedziałek po południu, że jego 11-letnia córka miała pozytywny wynik testu. "Dlatego natychmiast wykonał test PCR, który okazał się także pozytywny" - podał Matignon.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

W poniedziałek rano Castex udał się do Brukseli, gdzie spotkał się ze swoim belgijskim odpowiednikiem Alexandrem De Croo. Do Belgii udali się także inni członkowie francuskiego rządu m.in. minister obrony Florence Parly, minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin, minister sprawiedliwości Eric Dupond-Moretti i sekretarz stanu ds. Europy Clement Beaune.

Premier Belgii na kwarantannie

Tuż po ogłoszeniu pozytywnego wyniku testu Castexa belgijski premier Alexander De Croo ogłosił poddanie się kwarantannie. Bruksela poinformowała, że czterej inni członkowie rządu belgijskiego, którzy także uczestniczyli w spotkaniu z delegacją francuską, "poddadzą się testom PCR i objęci zostaną kwarantanną do czasu, gdy ich wynik testu będzie negatywny". 56-letni Castex wiosną otrzymał dwie dawki szczepionki przeciwko Covid-19. Do tej pory nigdy nie uzyskał pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

Autor:momo//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości