Orban nie zniesie godziny policyjnej. "Wyjątek być może w Wigilię"

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP

Ograniczenia związane z pandemią COVID-19 na Węgrzech będą obowiązywać do 11 stycznia - oświadczył premier Viktor Orban. W późniejszym terminie ogłoszone zostaną zasady spotkań w Wigilię Bożego Narodzenia.

Na Węgrzech obecnie obowiązuje godzina policyjna między 20 a 5. - Ewentualny wyjątek od tej zasady być może będzie wprowadzony w Wigilię, ale będzie to zależało od sytuacji - mówił w poniedziałek Viktor Orban. Dodał, że godzina policyjna nie zostanie zniesiona 31 grudnia i obowiązywać będzie zakaż imprez sylwestrowych.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

Viktor Orban mówił też, że szczepionka na koronawirusa zostanie udostępniona Węgrom w "dającej się przewidzieć przyszłości" i zapowiedział, że we wtorek rozpocznie się rejestracja osób, które będą chciały się zaszczepić. - Pracujemy nad tym, aby Węgry znalazły się wśród pierwszych krajów, które dostaną szczepionkę - powiedział.

- Rząd prowadzi rozmowy z każdym graczem, bez względu na interesy polityczne lub korporacyjne. Jedynym priorytetem jest jak najszybsze i jak najbezpieczniejsze dostarczenie szczepionki Węgrom - podkreślił Orban.

Według danych, które zostały ogłoszone w poniedziałek przed południem, na Węgrzech w ciągu ostatniej doby stwierdzono 3870 zakażeń i 116 zgonów na COVID-19. W sumie koronawirusem do tej pory zakaziło się w kraju 254 148 osób, zmarły 5984 osoby. 

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP