TVN24 | Świat

Rozpowszechniał nieprawdziwe informacje o śmierci po szczepieniu. Rewizja w mieszkaniu i zatrzymanie

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Mężczyźnie, który twierdził, że w pewnej wiosce zmarli wszyscy zaszczepieni przeciw COVID-19 postawiono zarzut rozpowszechniania informacji siejących panikę - przekazał przedstawiciel węgierskiego sztabu operacyjnego do spraw walki z koronawirusem Robert Kiss.

Mężczyzna, który mieszka w Nagykanizsa na południowym zachodzie Węgier przy granicy z Chorwacją, rozpowszechniał w internecie niezgodną z prawdą informację, że w pobliskiej wiosce zmarli wszyscy, którzy zaszczepili się przeciw COVID-19. Pogłoska ta rozniosła się tak szybko, że musiał ją w oświadczeniu zdementować wójt.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Według ustaleń policji mężczyzna sam zmyślił rozgłaszane twierdzenia, starając się przyciągnąć do nich jak największą uwagę. Zarzuty postawiło mu biuro śledcze węgierskiej policji.

Rewizja i zatrzymanie

W domu mężczyzny przeprowadzono we wtorek rewizję, a jego samego zatrzymano. Ponieważ jednak przyznał się do opublikowania wspomnianych twierdzeń, będzie się bronił z wolnej stopy.

Przedstawiciel węgierskiego sztabu operacyjnego ds. walki z koronawirusem Robert Kiss podkreślił, że rozpowszechnianie podobnych fałszywych doniesień może wywołać w ludziach nieufność lub nawet strach przed szczepionkami, utrudniając walkę z pandemią.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości