"Pandemia jest daleka od zakończenia". Już trzy miliony ludzi zakaziły się koronawirusem

TVN24 | Świat

Autor:
pp
Źródło:
PAP, Reuters

Od początku pandemii koronawirusem na świecie zakaziły się trzy miliony ludzi - podała agencja Reutera. Na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 zmarło ponad 200 tysięcy osób. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ocenia, że "pandemia daleka jest od zakończenia".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus w poniedziałek oświadczył, że "pandemia daleka jest od zakończenia", a jego organizacja ocenia, że niekorzystne trendy, jeśli chodzi o wzrost liczby zakażeń, widoczne są w Europie Wschodniej, Afryce, Ameryce Łacińskiej i części krajów azjatyckich.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Szef WHO: w Afryce poważnym problemem będzie także malaria

- Nie łudźmy się, czeka nas długa droga. Wirus pozostanie z nami na długi czas - apelował kilka dni wcześniej Tedros. W poniedziałek powtórzył to ostrzeżenie i dodał, że WHO czeka wiele pracy, by nie dopuścić do sytuacji, w której wzrośnie też śmiertelność na inne choroby.

Tedros dodał, że koronawirus utrudnia leczenie innych chorób, a w szczególnie trudnym położeniu znalazły się dzieci, zwłaszcza w krajach dotkniętych innymi epidemiami.

- Niedobory szczepionek sprawiają, że w Afryce subsaharyjskiej oprócz COVID-19 szczególnie poważnym problemem będzie w tym roku malaria. Liczba zakażeń tą chorobą może być dwukrotnie większa niż zwykle - ostrzegł Tedros.

Autor:pp

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty: