Znoszą restrykcje związane z COVID-19. To pierwszy taki kraj w Europie

Autor:
dap
Źródło:
PAP
Jak Polacy spędzą tegoroczne wakacje?
Jak Polacy spędzą tegoroczne wakacje?TVN Turbo
wideo 2/4
TVN TurboJak Polacy spędzą tegoroczne wakacje?

Od soboty Islandia zniesie obowiązujące w kraju restrykcje związane z COVID-19 - poinformowała minister zdrowia Svandis Svavarsdottir w piątek. Według Agencji Reutera to pierwsze państwo w Europie, które decyduje się na taki krok.

Zasłanianie nosa i ust maską, zachowywanie bezpiecznego dystansu pomiędzy ludźmi, czy limity w barach, restauracjach, na wydarzeniach i w instytucjach zostaną zniesione. - Przywracamy społeczeństwo, do którego byliśmy przyzwyczajeni i za którym tęskniliśmy - powiedziała minister zdrowia.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Decyzja została podjęta na skutek udanej akcji szczepionkowej. Rząd informuje, że 87 proc. Islandczyków otrzymało co najmniej pierwszą dawkę szczepionki.

Według Agencji Reutera Islandia stanie się pierwszym krajem w Europie, który zdecyduje się na taki krok.

Paszport covidowy od 1 lipca

360-tysięczna Islandia utrzymuje w ostatnich dwóch tygodniach poziom zachorowań 1,6 osoby na 100 tys. mieszkańców. Od początku pandemii na wyspie wykryto 6637 przypadków zakażeń koronawirusem oraz zanotowano 30 zgonów.

Przybywając na Islandię, wciąż trzeba będzie okazać zielony unijny certyfikat, tak zwany paszport covidowy. Osoby posiadające taki dokument będą zwolnione z okazywania negatywnego wyniku testu PCR od 1 lipca.

Autor:dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock

Pozostałe wiadomości