"Powinniśmy podjąć niezbędne kroki". Sąsiedzi Polski zakazują imprez masowych

TVN24 | Świat

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Europejskie kraje, w związku z rosnącą liczbą zakażeń, przywracają obostrzenia. Na Litwie od października władze zakażą organizacji imprez masowych.

- Rozumiem zmęczenie, irytację niektórych osób, powinniśmy jednak podjąć zdecydowane i niezbędne kroki, aby chronić zdrowie i życie nas wszystkich – powiedział premier Litwy Saulius Skvernelis. Szef litewskiego rządu zapowiedział, że od 1 października zostanie wprowadzony zakaz imprez masowych. Ogłosił też, że zostanie wzmocniona ochrona szpitali, lekarze zostaną poddani testom na koronawirusa, ale "nie zostaną wprowadzone żadne poważniejsze ograniczenia".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Na Litwie rośnie m.in. liczba zakażeń w szkołach. Resort oświaty poinformował w poniedziałek, że koronawirusa potwierdzono u 61 uczniów, w samoizolacji przebywa 1136 uczniów. SARS-CoV-2 stwierdzono u 15 nauczycieli i 11 pracowników placówek oświatowych. W ciągu ostatniej doby na Litwie potwierdzono 70 przypadków koronawirusa. W kraju dotychczas odnotowano 3814 przypadków, w związku z COVID-19 zmarło 87 osób.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock