"Dziadek pilnuje, aby babcia czuła się zadbana w każdej sytuacji". Także w czasie pandemii

TVN24 | Świat

Autor:
ww/i
Źródło:
TVN 24
Prezes Szlachetnej Paczki Joanna Sadzik o projekcie "Dobre Słowa - Telefon dla Seniorów"TVN24
wideo 2/3
TVN24Prezes Szlachetnej Paczki Joanna Sadzik o projekcie "Dobre Słowa - Telefon dla Seniorów"

Ma 92 lata i kobiecą potrzebę: pofarbować włosy. Mieszkanka Petach Tikwa (Izrael) z oczywistych względów nie mogła wyjść z domu, więc profesjonalnego fryzjera zastąpił jej mąż. Wnuczka uwieczniła domowy zabieg na zdjęciu i pochwaliła się nim w sieci. - I pomyśleć, że gdyby w ich czasach istniał tinder, mogliby się nie spotkać... - komentuje internauta.

Rzecz dzieje się w kuchni. Ona - siedzi na wózku. On - stoi nad żoną i ze skupieniem nakłada kosmetyk w okolice przedziałka jej włosów. Kobieta trzyma przed sobą lusterko, w którym przegląda się i sprawdza, czy mąż dobrze sobie radzi. Domowy "salon" wyposażyli na tyle, na ile pozwala sytuacja - mężczyzna posługuje się plastikowym pędzelkiem, a jego partnerka okryła ramiona ręcznikiem, który spięła klamerką.

"Rozgrzewacie nam serca, dziękujemy!"

Seniorów sfotografowała Yael Shapira Avraham. "To moi dziadkowie, mają 92 lata. Dziadek pilnuje, aby babcia czuła się zadbana w każdej sytuacji. Takich rzeczy nie widzi się codziennie" - podpisała zdjęcie.

Domowy zabieg seniorów z IzraelaYael Shapira Avraham

Sprawa ogromnie poruszyła internautów, w setkach komentarzy wyrażają podziw dla trwałego związku. "I pomyśleć, że gdyby w czasach tego pokolenia istniał tinder, przez jeden ruch palca mogliby się nie spotkać" - komentuje mężczyzna.

"Jedno z najwspanialszych zdjęć jakie ostatnio widziałem. Życzę wszystkim takiej miłości", "Gdzie ci mężczyźni, tacy jak ten człowiek? Para wzruszająca do łez", "Wygraliście siebie nawzajem! Niech Wam Bóg błogosławi" - piszą inni.

"Wasze komentarze są tak wzruszające, rozgrzewacie nam serca w tych ciężkich czasach, dziękujemy!" - odpowiada im Yael. Jej dziadek i babcia (już w nowej fryzurze), chcąc nie chcąc stali się sławni, w ostatni wtorek wystąpili w lokalnej telewizji. "Po podbiciu sieci, dziś wywiad w trybie zdalnym dla kanału 13!" - pisze na facebooku wnuk, Omer Shapira:

Koronawirus w Izraelu

Od początku pandemii COVID-19 w Izraelu potwierdzono prawie 7 tysięcy przypadków zakażenia. Wskutek powikłań zmarły 34 osoby.

W ramach walki z koronawirusem wprowadzono w całym kraju ograniczenia w ruchu, a spacerować można najdalej na odległość 100 metrów od domu. Dystans między osobami musi wynosić co najmniej dwa metry, wprowadzono też zakaz zgromadzeń. W piątek władze kraju zdecydowały się zamknąć dostęp do miasta Bene Berak niedaleko Tel-Awiwu, w mieście odnotowano jedną z największych liczb zakażeń w całym Izraelu. Eksperci oceniają, że chorych może być nawet 38. procent mieszkańców miasta.

Para 92-latków mieszka około 10 kilometrów dalej, w mieście Petach Tikwa:

Autor:ww/i

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Yael Shapira Avraham