Zakażeni pensjonariusze domu opieki obrzuceni kamieniami

TVN24 | Świat

Autor:
kz
Źródło:
PAP

Hiszpańska agencja EFE poinformowała w czwartek, że karetki przewożące 28 starszych osób chorych na Covid-19 do nowego domu spokojnej starości w Andaluzji zostały obrzucone kamieniami. W stronę interweniującej policji rzucano materiałami wybuchowymi. Zatrzymano dwie osoby.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Rząd Andaluzji zdecydował o przewiezieniu pensjonariuszy z Alcala del Valle kolo Kadyksu do pobliskiej La Linea de Concepcion z powodu masowego zakażenia koronawirusem i śmierci trzech osób w domu opieki, gdzie przebywali dotychczas. Grupa mieszkańców La Linea de Concepcion zatarasowała swoimi samochodami drogi wjazdowe do miasteczka i obrzuciła kamieniami wozy sanitarne. Seniorzy musieli być eskortowani przez policję, jednak kiedy przyjechali do nowego domu opieki, agresywni mieszkańcy zebrali się przed budynkiem, rzucali kamieniami i wykrzykiwali groźby. Budynek został otoczony kordonem policyjnym.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

"Myśleli, że chorzy będą swobodnie chodzić"

W nocy nieznani sprawcy rzucali w kierunku policji materiały wybuchowe ze strony budynków przyległych do domu opieki. Jeden ładunek eksplodował blisko funkcjonariuszy, nikomu nic się nie stało. W innych częściach miasteczka doszło do wielu aktów wandalizmu, w tym palenia kontenerów na śmieci. Policja wszczęła dochodzenie, by wykryć sprawców. Burmistrz miasteczka La Linea de Concepcion, Juan Franco, potępił akty przemocy, ale jednocześnie zarzucił lokalnemu rządowi Andaluzji, że nie udzielił mieszkańcom żadnej informacji na temat przewiezienia chorych i opieki nad nimi. "Mieszkańcy myśleli, że chorzy będą swobodnie chodzić po ulicach i zarażać innych" - wytłumaczył.

Autor:kz

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: