Świat

Pjongjang się chwali: świat będzie widział liczne satelity wznoszące się ku niebu

Świat


Północnokoreańska Agencja Kosmiczna poinformowała, że kończy budowę nowego satelity i w październiku wystrzeli go przy pomocy rakiety balistycznej.

10 października Korea Północna będzie świętowała 70. rocznicę przejęcia władzy w kraju przez partię komunistyczną i w ramach przygotowań do spektakularnych obchodów zamierza wystrzelić w kosmos swojego drugiego satelitę.

Satelita na orbicie w październiku?

Naukowcy z koreańskiej agencji kosmicznej NADA napisali w oświadczeniu, że "ogromny postęp w przygotowywaniu infrastruktury dla wysyłania satelitów" pozwolił im "przyspieszyć rozwój programu kosmicznego" i dzięki temu już wkrótce wiedza Koreańczyków o Kosmosie się powiększy.

Pjongjang - jak dodano w oświadczeniu - zamierza wystrzelić w październiku "satelitę obserwacyjnego", a w przyszłości "świat będzie widział liczne satelity wznoszące się ku niebu w czasie i miejscach, które wybierze dla nich Komitet Centralny Partii Pracy Korei".

Korea Północna rozwija program budowy rakiet balistycznych bez zgody wspólnoty międzynarodowej. Zabroniła jej tego przed laty rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Autor: adso\mtom / Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty: