Kopią w brzuch, czołgają się po rannych. Dżihadyści pokazują film szkoleniowy

Nowy film dżihadystów: szkolenie w Niniwie
Nowy film dżihadystów: szkolenie w Niniwie
Dżihadyści uczą się m.in. walki wręcz

Państwo Islamskie opublikowało w sieci nowy film, na którym pokazuje trening około setki bojowników w obozie w północnym Iraku. Dżihadyści ćwiczą przed należącymi niegdyś do amerykańskiej armii namiotami.

Wideo zatytułowane "Krew dżihadu i Niniwy" trwa 6 minut. Widać na nim oddziały rekrutów w białych szatach ustawionych w rzędach przed namiotami oznaczonymi napisami "US". Każdy trenowany bojownik ma przy sobie broń karabinek AK-47, granatnik albo karabin maszynowy PK.

Dzihadyści przejęli broń od irackiego wojska. Udało im się przejąć kontrolę nad większością irackich magazynów z bronią, przez co w ich posiadaniu znalazły się m.in. czołgi, transportery samochody terenowe Humvee, czy amunicja.

Mordercze walki

Na nagraniu widać, jak rekruci ćwiczą walkę wręcz, ustawieni w rzędzie oczekują m.in. na kopnięcie w żołądek, ostrzeliwani czołgają się, niektórzy uczą się strzelania, inni ratowania rannych kolegów z pola walki pod ostrzałem.

Pod koniec filmu przywódca Państwa Islamskiego wygłasza płomienną mowę, zagrzewającą rekrutów do walki. Obóz szkoleniowy znajduje się w prowincji Niniwa w Iraku.

[object Object]
ONZ: w Iraku natrafiono na ponad 200 zbiorowych grobów ofiar ISReuters
wideo 2/20

Autor: pk\mtom / Źródło: Vice News, longwarjournal.org

Źródło zdjęcia głównego: You Tube

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości