Kontenerowiec zniszczył dźwig i staranował statek

TVN24

Aktualizacja:

Kontenerowiec Soul of Luck pod panamską banderą podczas przybijania do portu w indonezyjskim Semarang zniszczył żuraw, a potem staranował mniejszą jednostkę zacumowaną przy nabrzeżu. Niedzielny wypadek udało się uchwycić na nagraniu dzięki świadkom.

Statek Soul of Luck wypłynął z Port Klang w Malezji i w niedzielę około godziny 17 zbliżał się do swojego stanowiska w terminalu rozładunkowym indonezyjskiego portu Semarang.

Na nagraniu, udostępnionym przez agencję Reutera, widać moment, w którym załadowany kontenerowiec zahacza dziobem o dźwig stojący na nabrzeżu. Pociągnięta przez statek konstrukcja żurawia natychmiast się zawaliła.

W następnym fragmencie nagrania widać, jak rozpędzony kontenerowiec staranował zacumowany przy brzegu mniejszy statek towarowy. Jak podał Reuters, załogę statku oraz osoby znajdujące się w bliskiej odległości od miejsca zajścia ewakuowano.

Władze portu przekazały, że w incydencie nikt nie ucierpiał. Lokalne media doniosły jednak, że ranny został jeden z operatorów pracujących w porcie.

Nie jest jasne, co doprowadziło do wypadku.

Do wypadku doszło w indonezyjskim porcie SemarangGoogle Maps, tvn24.pl

Autor: ft\mtom / Źródło: Reuters, thejakartapost.com