Świat

Koniec ze stylem Corleone. Prada znika z więzienia

Świat

Aktualizacja:
imdb.comEleganckie stroje i wykwintny styl włoskich mafiosów wzięły się z filmu Francisa Forda Coppoli

Zakaz noszenia przez więźniów ubrań luksusowych firm i domów mody wprowadziła nowa dyrektor więzienia w Palermo, gdzie osadzeni są głównie mafiosi z Cosa Nostra. Według włoskich mediów oznacza to pożegnanie ze stylem znanym z filmu "Ojciec chrzestny".

W administracji więzienia nastąpiły zmiany. A jedną z pierwszych decyzji jakie wydała nowa dyrektor więzienia Ucciardone w głównym mieście Sycylii, Rita Barbera, było ogłoszenie listy marek zakazanych dla osadzonych.

Prada, Gucci, Valentino... wystąp!

Są na niej najsłynniejsze domy mody, między innymi: Prada, Gucci, Valentino, Versace, Vuitton, Armani, a także firmy Adidas i Nike.

Podkreśla się, że to prawdziwie rewolucyjna zmiana w więziennym stylu życia sycylijskich mafiosów, którzy także w zakładzie karnym nosili dotychczas najdroższe ubrania, przysyłane im przez rodziny.

Z powodu tych zwyczajów więzienie Ucciardone - choć o zaostrzonym rygorze - określane było wręcz jako "Grand Hotel" Cosa Nostra.

Mafiosi przejęli wzorce z kina

Przywiązanie do mody i luksusu to przede wszystkim rezultat stereotypów, jakie w powszechnym wyobrażeniu mafii narzucił film "Ojciec chrzestny", masowo oglądany przez kolejne pokolenia bossów. Teraz w więzieniu w Palermo wszystko to należy już do przeszłości - podkreśliła jedna z włoskich stacji telewizyjnych.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: imdb.com