Barack Obama dziękuje prezydentowi Komorowskiemu

Barack Obama dotarł na uroczystości. Pozował do zdjęć z innymi przywódcami
Barack Obama dotarł na uroczystości. Pozował do zdjęć z innymi przywódcami
tvn24
tvn24Baracka Obama podziękował prezydentowi Komorowskiemu za gościnność podczas jego wizyty w Warszawie w czerwcu 2014 roku

Prezydent USA Barack Obama w związku z kończącą się kadencją prezydenta Bronisława Komorowskiego w liście podziękował mu za osobiste przywództwo przy wspieraniu suwerennej i dostatniej Ukrainy - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Jak powiedziała, prezydent USA w przekazanym liście podziękował Komorowskiemu za osobiste wysiłki na rzecz demokratycznej, niepodzielnej, wolnej i pokojowej Europy oraz za osobiste przywództwo przy wspieraniu suwerennej i dostatniej Ukrainy.

Podziękowania za gościnność

Według Trzaski-Wieczorek Obama podziękował również Komorowskiemu za gościnność podczas wizyty w Warszawie w czerwcu 2014 roku.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego podkreśliła, że w liście Obama pisze również, iż jest pod wrażeniem dynamizmu i energii Polski oraz polskiego narodu, określając nasz kraj jako rzeczywistego lidera i wzór w regionie również w kwestii promowania takich wartości jak wolność i demokracja.

W trakcie kadencji prezydenta Komorowskiego amerykański przywódca dwukrotnie odwiedził Polskę. W maju 2011 roku był gościem podczas szczytu przywódców państw Europy Środkowej i Wschodniej w Warszawie, a w czerwcu 2014 roku podczas obchodów 25. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.

[object Object]
"Sto lat", "dziękujemy!". Msza w intencji Bronisława Komorowskiego tvn24
wideo 2/17

Autor: asz/ja / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości