Rakiety wystrzelone w stronę Izraela z Syrii

Autor:
mjz/adso
Źródło:
PAP

Trzy rakiety wystrzelono w stronę Izraela z terytorium Syrii – przekazała w piątkowy wieczór izraelska armia. W oświadczeniu dodała, że "właśnie powstrzymała kolejną próbę ostrzału Izraela przez Hamas".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Od poniedziałku trwa ostrzał rakietowy Izraela ze Strefy Gazy rządzonej przez organizację islamistyczną Hamas. Siły izraelskie bombardują z kolei cele położone w tym zamieszkiwanym przez Palestyńczyków rejonie. Konflikt nie ogranicza się już jednak wyłącznie do Strefy Gazy. Do starć i rozruchów dochodzi na ulicach izraelskich miast, w których mieszka mniejszość arabska.

Trzy rakiety wystrzelono w stronę Izraela z terytorium Syrii

W piątek wieczorem izraelska armia poinformowała, że w stronę Izraela wystrzolono z terytorium Syrii trzy rakiety. Były to pierwsze rakiety wystrzelone z Syrii od początku eskalacji przemocy pomiędzy armią izraelską i palestyńskim Hamasem.

W oświadczeniu podano, że jedna z rakiet spadła w godzinach wieczornych na terytorium Syrii. Na razie brak bezpośredniej reakcji ze strony Damaszku. Dwie inne rakiety zostały zestrzelone nad terenami niezamieszkanymi na północy Izraela.

Wcześniej w piątek po stronie granicy izraelsko-libańskiej, izraelscy żołnierze ostrzelali kilku libańskich demonstrantów, którym udało się na chwilę przedostać na drugą stronę granicy.

Według armii izraelskiej tarcza antyrakietowa Żelazna Kopuła przechwyciła około 90 procent z 2000 rakiet wystrzelonych od poniedziałku ze Strefy Gazy, terytorium kontrolowanego przez Hamas.

Czytaj więcej: Czy era Żelaznej Kopuły dobiega końca?

Izraelski system obrony antyrakietowej Żelazna KopułaPAP

Autor:mjz/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości