Konferencja bezpieczeństwa w Monachium bez Putina. Pieskow potwierdza


Prezydent Rosji nie planuje uczestniczyć w Monachijskiej Konferencji Polityki Bezpieczeństwa, która odbędzie się w dniach 7-8 lutego. Władimir Putin powiedział o tym w wywiadzie dla niemieckiego tabloidu "Bild". Informację potwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Wywiad Władimira Putina, którego udzielił gazecie "Bild", został opublikowany na stronie oficjalnej Kremla.

Rosyjskie media zwróciły uwagę, że rozmowa prezydenta, którą opublikował niemiecki tabloid i ta, która została udostępniona w języku rosyjskim na stronie kremlin.ru, różnią się. W wersji rosyjskiej zabrakło wzmianki o konferencji bezpieczeństwa w Monachium. "Bild" cytuje słowa Władimira Putina, który powiedział, że nie planuje w niej uczestniczyć.

Po doniesieniach na ten temat głos w sprawie zabrał rzecznik Putina, Dmitrij Pieskow, który potwierdził, że prezydenta na konferencji nie będzie.

"Niespełnione nadzieje"

Rosyjski portal lenta.ru przypomniał, że Monachijska Konferencja Polityki Bezpieczeństwa odbędzie się w dniach 7-8 lutego. W spotkaniu weźmie udział 20 przywódców państw i rządów, 60 szefów ministerstw spraw zagranicznych, a także resortów obronnych. Organizatorzy konferencji podkreślali, że po czteroletniej przerwie weźmie w niej udział kanclerz Angela Merkel.

"W centrum uwagi znajdą się takie tematy, jak kryzys na Ukrainie i sytuacja na Bliskim Wschodzie" - napisał portal lenta.ru.

"Nadzieje organizatorów spotkania, którzy chcieli usłyszeć tłumaczenia Putina w sprawie polityki Rosji na Ukrainie i Syrii, pozostaną niespełnione" – skomentował rosyjskojęzyczny portal niemieckiej rozgłośni Deutsche Welle.

Putin po raz pierwszy wystąpił na konferencji bezpieczeństwa w Monachium w 2007 r. Skrytykował wówczas USA za plany rozmieszczenia w Europie elementów tarczy antyrakietowej.

Autor: tas//kk / Źródło: Interfax, lenta.ru

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Pozostałe wiadomości