Koncert sprzeciwu wobec AIDS

Aktualizacja:

W gigantycznym koncercie charytatywnym zorganizowanym w Johannesburgu z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS uczestniczyło 50 tys. ludzi. Gorąco powitano Nelsona Mandelę, który mówił o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą wirus HIV i zachęcał do walki z AIDS.

- Dziś chcemy nakłonić was wszystkich do osobistego zaangażowania w przeciwdziałaniu tej chorobie. Razem mamy siłę, by zmienić przeznaczenie - przemawiał były prezydent RPA. - Potrzeba wielkiej ambicji, aby zatrzymać pandemię AIDS - nawoływał Madnela.

Podczas koncertu, z którego dochód zostanie przeznaczony na walkę z AIDS, wystąpili m.in. Peter Gabriel, Annie Lennox i Corinne Bailey Rae.

RPA jest jednym z krajów o największej liczbie zachorowań na AIDS. Nosicielami wirusa HIV jest ponad 10 proc. społeczeństwa. Mimo to rząd prezydenta Thabo Mbekiego wciąż jest krytykowany za niepodejmowanie odpowiednich działań. Rząd próbuje wprowadzić rozmaite programy edukacyjno-zdrowotne, lecz mimo to w Republice Południowej Afryki codziennie umiera na AIDS kilkaset osób.

Źródło: APTN

Pozostałe wiadomości