Łódź na Morzu Karaibskim, na pokładzie kokaina warta 74 miliony dolarów. Nagranie z przejęcia 

TVN24 | Świat

Autor:
ft/kg
Źródło:
Reuters
ReutersKolumbijska policja przejęła dwie tony kokainy

Kolumbijska policja przejęła w środę ponad dwie tony kokainy, którą transportowano po wodach Morza Karabaskiego. W związku ze sprawą zatrzymano pięciu Kolumbijczyków – przekazały władze. Łączną wartość przejętego narkotyku oszacowano na 74 miliony dolarów. 

Paczki z kokainą, przemycane na pokładzie łodzi płynącej po Morzu Karaibskim, przejęto u wybrzeża wysypy San Andres na północny zachód od Kolumbii. Jak przekazały władze, ładunek o masie 2 061 kg wart był około 74 milionów dolarów. W trakcie interwencji, którą zarejestrowano na nagraniu, zatrzymanych zostało pięciu kolumbijskich przemytników.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Narkotyki należały do struktur przemytniczych związanych z kolumbijskim kartelem, Klanem z Zatoki – poinformowały władze Kolumbii. W oświadczeniu przekazano również, że kokaina miała trafić do innych grup przestępczych w Ameryce Środkowej.

Moment przejęcia kokainyReuters

Przestępczość narkotykowa w Kolumbii

Agencja Reutera zwróciła uwagę, że mimo dekad wysiłków władz w walce przeciwko przestępczości narkotykowej, Kolumbia pozostaje jednym z największych producentów kokainy na świecie. W produkcję i przemyt narkotyków zaangażowani są zarówno lewicowi rebelianci, kartele, jak i dawne prawicowe bojówki. Według źródeł w kolumbijskich służbach, głównym miejscem zbytu kokainy jest Ameryka Północna oraz Europa.  

Przemyt kokainy na świecie PAP

Autor:ft/kg

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters