Od niemal miesiąca szukają czwórki dzieci. Znaleźli kilka przedmiotów

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP
Kolumbijskie służby szukają zaginionych w dżungli dzieci
Kolumbijskie służby szukają zaginionych w dżungli dzieciReuters
wideo 2/2
ReutersKolumbijskie służby szukają zaginionych w dżungli dzieci

Służby ratunkowe, policjanci i kolumbijska armia uczestniczą w poszukiwaniach dzieci zaginionych po wypadku samolotu, którym podróżowały z trzema dorosłymi. W trakcie poszukiwań znajdowane są przedmioty należące prawdopodobnie do zaginionych dzieci.

Ekipy ratownicze, w skład których wchodzą policjanci i żołnierze armii Kolumbii, znalazły w amazońskiej dżungli rzeczy należące do poszukiwanych od 1 maja zaginionych dzieci.

Służby szukają zaginionych w dżungli dzieciReuters

Jak poinformowała w komunikacie kolumbijska armia, w dalszym ciągu istnieją szanse na odnalezienie rodzeństwa w wieku 13, 9, 4 lat i liczącego 18 miesięcy niemowlęcia, gdyż w trakcie poszukiwań znajdowane są przedmioty należące prawdopodobnie do zaginionych dzieci.

Z przekazanych mediom informacji wynika, że ekipy ratownicze, liczące obecnie 350 osób, rozdzieliły się i poszukują dzieci głównie w rejonie dwóch miejscowości. W ostatnich dniach znaleziono tam ślady obecności poszukiwanych.

"Wśród znalezionych przedmiotów są pieluchy, buty sportowe, akcesoria do telefonu komórkowego, nakrętka do butelki i ręcznik, które mogły należeć do dzieci" - przekazała w środowym komunikacie kolumbijska armia.

Prezydent wprowadził w błąd

17 maja prezydent Kolumbii Gustavo Petro ogłosił we wpisie internetowym, że służbom udało się odnaleźć dzieci. Niebawem zdementował tą informację, przepraszając za wprowadzenie w błąd opinii publicznej.

Źródłem nieprawdziwej informacji przekazanej przez prezydenta Petro była najprawdopodobniej szefowa Kolumbijskiego Instytutu ds. Dobrobytu Rodziny (ICBF) Astrid Caceres, która podała, że dzieci zostały odnalezione przez jedno z plemion zamieszkujących amazońską dżunglę.

Kolumbijskie radio skontaktowało się też z dziadkiem zaginionych dzieci, który stwierdził, że wierzy, iż jego wnuki są "kierowane przez kogoś w dżungli oraz że zostaną uratowane".

Ekipy ratownicze, które 15 i 16 maja odnalazły ciała pilota oraz lidera plemienia Uitoto i matki dzieci, skarżą się na trudne warunki pogodowe oraz niebezpieczeństwo wynikające z obecności w dżungli dzikich zwierząt.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Aeronautica Civil de Colombia

Pozostałe wiadomości